• Obecnie brak na stanie
Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)
search
 • Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)
 • Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)
 • Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)
 • Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)
 • Fitonia 'Mosaic Mistral'

Fitonia 'Mosaic Mistral' - (Fittonia albivensis)

22,00 zł

(22,00 zł szt.)

Brutto

Fittonia Mosaic Mistral — roślina o ciemnozielonych owalnych liściach z wyraźnym różowym unerwieniem na całej powierzchni liścia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
 •   Około 16-22°C
 •   1-2 raz w tygodniu, podłoże powinno być zawsze lekko wilgotne. 
 •   Lekkie, próchniczne i przepuszczalne podłoże z dodatkiem gruboziarnistego piasku lub perlitu.   
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi.

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 16 cm

Średnica doniczki: 8 cm

Fittonia Mosaic Mistral — roślina o ciemnozielonych owalnych liściach z wyraźnym różowym unerwieniem na całej powierzchni liścia. Dzięki niezwykle ciekawemu zabarwieniu liści nadaje się do każdego typu wnętrza, w którym pomoże stworzyć niepowtarzalny klimat.

Fittonia (znana również jako Nerve Plant, Mosaic Plant lub Net Plant) może być po prostu najbardziej uroczą małą drama queen, jaką kiedykolwiek spotkałeś. Skąd ten dramat? Zaniedbaj rutynę podlewania swojej fittonii, a ona zwiędnie jak miłośnik kawy na kofeinowym poście. Na szczęście dla ciebie, fittonia pragnie tylko uwagi i będzie pięknie rosła, gdy dasz jej pić.

Pochodzące z wilgotnych lasów równikowych północno- zachodniej części Ameryki Południowej, a głównie z Peru, piękności otrzymały swoje przydomki od czerwonych, białych lub różowych żyłek biegnących przez liście. W naturze mogą rozprzestrzeniać się jako piękna roślina okrywowa, ale we wnętrzach mogą być również efektowną rośliną ozdobną. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że są nietoksyczne dla psów i kotów.

 

Jeśli masz zamiar pokochać swoją fittonię, musisz pokochać jej podlewanie. Chociaż będzie „mdleć” gdy czuje się nawet trochę spragniona, nie chcesz, aby weszło jej to w nawyk.  Fittonia nie lubi, gdy jej gleba wysycha, ale nie lubi też, gdy jest zbyt mokra. Zamiast tego należy zapewnić jej „ledwie wilgotną” atmosferę.

Fittonia preferuje jasne, pośrednie światło, czyli północne lub wschodnie okna, lub światło przez filtrowane zasłony (być może kilka stóp od słonecznego okna). Nigdy nie umieszczaj tej rośliny w bezpośrednim słońcu.

Upewnij się, że utrzymujesz fittonię w stałej temperaturze 16-22°C i umieść ją z dala od przeciągów — chłodne bryzy mogą wyrządzić trwałe szkody.

Ponieważ Fittonia pochodzą z Peru, potrzebują wilgotnego środowiska, aby dobrze się rozwijać. Łazienka z wystarczającą ilością światła lub kuchenny parapet będą doskonałym miejscem do uprawy Fittonii. Uwielbiają także wilgotne terrarium.

Najlepszym podłożem dla rośliny będzie żyzna, przepuszczalna ziemia o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym pH.

Co jakiś czas możemy przycinać im pęd wierzchołkowy albo dokonywać tak zwanego „szczypania” wierzchołków co doprowadzi do rozrostu pędów pobocznych i większego rozkrzewienia się rośliny.

R-FIT-MOS-MIS-1

Opis

Średnica doniczki
8 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.