Niewymagające kwiaty doniczkowe

Chcesz wypełnić wnętrza żywą zielenią, ale obawiasz się, że nie podołasz dbaniu o całą kolekcję? W takim razie rośliny mało wymagające do domu lub na balkon stanowią odpowiedź na Twoje potrzeby! W tej kategorii przygotowaliśmy duży wybór okazów, które można określić jako “samoobsługowe”. Ustawione na parapecie lub w pobliżu okna będą zachwycać pięknym wyglądem, bez potrzeby zbytniego angażowania się w ich uprawę.

Niewymagające kwiaty doniczkowe są skłonne wiele wybaczyć - przypadkowe przelanie lub przesuszenie nie robi na nich wrażenia. Po odpowiednim zaopiekowaniu się szybko wracają do formy i puszczają w zapomnienie wszelkie wpadki. Wystarczy odrobina wysiłku i uwagi, aby cieszyć się ich bujnym wzrostem oraz pięknym kolorem blaszki liściowej zdobiącej parapety. Sprawdź więc, jakie mało wymagające rośliny na balkon i do domu przygotowaliśmy w tej sekcji.

Efektowne, a przy tym niewymagające kwiaty doniczkowe

Dodaj wnętrzom zieleni, wybierając takie okazy jak zielistka, chamedora, dracena czy sansewieria. Niewymagające kwiaty na parapet to także różne odmiany epipremnum. Jeśli bardziej podobają Ci się rośliny z liśćmi w nietypowych kolorach, w domu lub na balkonie świetnie będą wyglądać fitonie, trzykrotki oraz niedośpiany. Są mało wymagające w uprawie, a zachwycają nietypowym wybarwieniem. Warto zamówić kilka odmian w różnych odcieniach, by stworzyć wyjątkową kompozycję kwiatów doniczkowych na parapecie.

Po proste w uprawie rośliny sięgają nie tylko początkujący miłośnicy zieleni. Niewymagające okazy są również gratką dla posiadaczy prawdziwej dżungli w domu czy na balkonie. Przy wielu kwiatach doniczkowych dobrze jest wybierać samoobsługowe odmiany, by móc poświęcić więcej uwagi gatunkom wymagającym specjalnej troski.

Plantemia - duży wybór mało wymagających roślin

Potrzeby dotyczące pielęgnacji i stanowiska oraz inne ważne informacje znajdziesz w opisie każdego okazu. Dzięki temu szybko przekonasz się, czy konkretne mało wymagające rośliny na balkon lub parapet odnajdą się w Twoim domu bądź mieszkaniu. Pamiętaj, że możesz też skontaktować się z nami telefonicznie albo mailowo. Chętnie udzielimy wskazówek na temat dbania o niewymagające kwiaty doniczkowe.

Zielone liście rośliny łatwej w hodowli

Aktywne filtry