Bardzo wielu ludzi wstrzymuje się z zakupem roślin przez okres jesienno-zimowy. Taka decyzja dyktowana jest niskimi temperaturami i zdroworozsądkowym strachem — jak roślina ma przetrwać transport w tak ciężkich warunkach.
Chcieliśmy Was uspokoić i pokazać Wam, że wszystko da się zrobić, a rośliny mogą dotrzeć do Was nawet w okresie jesienno-zimowym bez uszczerbku na zdrowiu i ryzyka przemarznięcia. 

Poniżej prezentujemy Wam, jak pakujemy paczki i czego możecie się spodziewać w przesyłce. 

 

 

 

 

 

1) Doniczkę z rośliną zabezpieczamy folią pakunkową (przezroczystą) tak, aby ziemia nie wysypywała się z doniczki podczas transportu. Ważna informacja jest taka, że staramy się, aby podłoże na czas transportu nie było mokre, a jedynie lekko wilgotne co dodatkowo pozwoli uniknąć przemarznięcia korzeni. Jeśli zastosowanie folii nie jest możliwe np. ze względu na to, że roślina ma bardzo rozłożyste i liczne łodygi, staramy się ją zabezpieczyć w inny sposób.

Image
Image

 

 

 

 

 

2) Roślinę kładziemy na watolinie. Przy bardziej delikatnych i łatwo łamliwych liściach czy łodygach często dodajemy specjalne delikatne i puszyste wypełnienie, które będzie amortyzowało każde potencjalne uszkodzenia. Po odpowiednim ułożeniu rośliny na watolinie zawijamy roślinę, aby ją solidnie zabezpieczyć.

 

 

 

 

 

 

3) Po watolinie, która jest miękka i zapewnia ciepło, przychodzi czas na kilka warstw folii bąbelkowej, która oprócz amortyzowania uderzeń dodatkowo termicznie izoluje rośliny dzięki sporej ilości powietrza.

Image
Image

 

 

 

 

 

 

 

4) Na koniec cały pakunek owijany jest w specjalną folię termiczną, która zabezpiecza nasze rośliny przed wpływem zimna i jego zgubnymi efektami. 

 

 

 

5) Dla chętnych mamy też do zaoferowania w naszym asortymencie specjalne wkłady termiczne, które kupujący może sobie zamówić jako dodatkowe zabezpieczenie dla rośliny. Wkłady są uaktywniane około 20 minut przed dołożeniem do paczki, tak aby porządnie się rozgrzały. Według informacji producenta wkłady takie trzymają ciepło około 48 h.

Image
Image

Jak widzicie, rośliny traktowane są u nas po królewsku i to szczególnie w okresie zimowym jednak, aby Wasza wyczekiwana roślina mogła cieszyć Was przez długi czas, pewne działania z waszej strony mogą pomóc to zapewnić. Mianowicie w momencie, kiedy dostaniecie przesyłkę w okresie zimowym, nie rozpakowujcie jej od razu. Dajcie jej 1-2 godziny na ustabilizowanie temperatury. Po tym czasie spokojnie można otwierać paczkę, nie ryzykując szoku termicznego rośliny. 

 

Wszystkie punkty powyżej stosowane są w przypadku wysyłki roślin zimą. Przy wyższych temperaturach szczególnie w lecie omijamy kilka kroków. Zazwyczaj w okresie późnej wiosny, lata i wczesnej jesieni stosujemy folię pakunkową (#1) i folię bąbelkową (#2) lub grubszy papier karbowany dla zabezpieczania naszych roślin.