Ficus Elastica 'Belize
search
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize
 • Ficus Elastica 'Belize

Ficus Elastica 'Belize' - Figowiec Sprężysty 'Belize'

40,99 zł

(40,99 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Figowiec Sprężysty 'Belize' to zdecydowanie jeden z najsłodszych różowych dodatków, jaki możesz sobie sprawić w swojej domowej dżungli. Roślina ta inaczej nazywana kauczukowcem świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wnętrz i sprawi, że nasza domowa przestrzeń nabierze wspaniałej energii i dynamiki dzięki swoim nietuzinkowo wybarwionym liściom. 'Belize' jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji i wybacza nieumyślne zaniedbania, dlatego świetnie będą się z nim czuć osoby z deficytem czasowym lub zapominalskie.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w bezpośrednim słońcu.
 •   16°C-24°C
 •   1-2 razy w tygodniu kiedy 2-3 cm z wierzchu przeschną.
 •   Żyzne przepuszczalne podłoże. Ziemia uniwersalna lub torf wymieszany z perlitem/drobnym keramzytem.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. Może powodować wymioty, biegunkę lub alergie skórme.   

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: 15 cm wraz z doniczką 
Średnica doniczki: 5.5 cm

Figowiec 'Belize' podobnie jak reszta figowców wywodzi się z Indii, Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza Indonezji. Odmiana ta ma piękne, błyszczące liście z nieregularną obwódką w urokliwym różu, który z wiekiem ulatnia się, ustępując kremowym brzegom. W warunkach domowych Figowiec Sprężysty 'Belize' dorasta do około 150-180 cm.  

WYMAGANIA:
Podłoże

Figowce najszczęśliwsze będą w luźnym przepuszczalnym podłożu na bazie ziemi uniwersalnej. Można stworzyć też własną mieszankę na bazie torfu z dodatkiem perlitu lub chipsów kokosowych czy drobnego keramzytu.  

Podlewanie

Nasz figowiec lubi nieco odczekać pomiędzy podlewaniami. Pamiętajmy, aby chwytać za konewkę dopiero kiedy pierwsze 2-3 cm podłoża przeschną. 'Belize' lubi wodę przegotowaną lub odstaną, jeśli masz dostęp do deszczówki to jeszcze lepiej. W chłodniejszych miesiącach potrzebuje zdecydowanie mniej podlewania niż w miesiącach letnich.  

Nasłonecznienie 

Figowce nie lubią mocnego bezpośredniego światła słonecznego. Bardzo dobrze czują się natomiast w jasnym pośrednim świetle. Bardzo ważne, żeby nie stały zbyt daleko od źródła światła, bo może to prowadzić do utraty pięknej różowej/kremowej wariegacji. Temperatura otoczenia powinny oscylować w granicach 16-24°C a idealna wilgotność zawierać się gdzie w przedziale między 40 a 60%. Pamiętaj o regularnym przekręcaniu rośliny, tak aby każda jej część była równomiernie nasłoneczniona i rosła prosto. Jeśli zostawimy ją samą sobie, może wyglądać po pewnym czasie niczym Michale Jackson w teledysku 'Smooth Criminal😊.   

Nawożenie

'Belize' będzie ukontentowany z dokarmiania go raz w miesiącu nawozem dla roślin ozdobnych. Dokarmianie nawozami powinno odbywać w miesiącach wiosenno-letnich dawkami, które są ściśle określone przez producenta na etykiecie. Przekraczanie zalecanych dawek może prowadzić do poparzenia korzeni.  

Figowiec jest wyjątkowo uroczym kurzołapem, dlatego cudnie poczuje się po roślinnych zabiegach spa z udziałem mokrej ściereczki. Taka pielęgnacja raz na kilka tygodni sprawi, że 'Belize' będzie wyglądał oszałamiająco. Jeśli chcemy zagęścić naszego figowca, bardzo dobrym pomysłem będzie przycinanie jego pędu, z którego w późniejszym etapie wyrosną nowe pędy boczne.  

R-FIC-ELA-BEL-1
9 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Azja Południowo-Wschodnia

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.