Sukulenty w doniczkach

Prezentowane w tej kategorii rośliny przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody m.in. poprzez wytworzenie tkanki wodnej do jej magazynowania. Sukulenty w doniczce dobrze znoszą nawet długotrwałe susze, ponieważ przechowują zapasy wody w mięsistych organach zawierających miękisz wodny. Ponadto oszczędnie nią gospodarują, zmniejszając transpirację, wykształcając wielowarstwową epidermę pokrytą grubą kutykulą i minimalizując liczbę aparatów środowiskowych. Pomimo trudnych warunków środowiskowych przedstawiciele tej kategorii zachwycają pięknym wyglądem i są chętnie uprawiani jako rośliny ozdobne. Doniczkowe okazy nie mają wysokich wymagań pod względem pielęgnacji, więc stanowią dobry wybór dla początkujących entuzjastów domowej dżungli.


Skromne wymagania i efektowny wygląd, czyli sukulenty w doniczce

Ogromną zaletą takich roślin doniczkowych jest brak szczególnych wymagań pod względem pielęgnacji. Należy przede wszystkim pilnować, by ich nie przelać. Sukulenty domowe stwarzają też liczne możliwości pod względem tworzenia zachwycających kompozycji. Większość gatunków ma podobne potrzeby, więc można śmiało posadzić kilka odmian w jednej doniczce i zyskać przykuwającą wzrok aranżację.

Okazy z tej kategorii są chętnie wybierane również ze względu na piękny wygląd. Występują w różnych formach i odcieniach, a każda z nich urzeka wyjątkowym kształtem liści, które mogą mieć formę kuleczek, płaskich blaszek, patyczków, efektownych rozet i nie tylko. Dostępność tak wielu odmian sprawia, że każdy może wybrać doniczkowe sukulenty do domu, które jak najlepiej uzupełnią roślinną kolekcję.

 

Rośliny z małymi wymaganiami – sukulenty domowe

Choć niepozorne, takie rośliny świetnie sprawdzają się jako efektowna dekoracja, a przy tym oczyszczają powietrze. Sukulenty doniczkowe do domu nadają się zarówno dla początkujących entuzjastów wewnętrznych dżungli, jak i bardziej doświadczonych hodowców. Nie może ich więc zabraknąć w Twojej kolekcji, jeśli zależy Ci na przykuwających wzrok, a przy tym mało wymagających okazach. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sukulentach w doniczkach i składania zamówień na rośliny do domu.

Sukulent w doniczce na stole

Aktywne filtry