• Obecnie brak na stanie
Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
search
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'
 • Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'

Scindapsus Pstry - Scindapsus Pictus 'Silver Ann'

30,25 zł

(30,25 zł szt.)

Brutto

Scindapsus pictus pochodzi z południowo-wschodniej Azji i ma reputację jednej z najłatwiejszych roślin domowych do utrzymania przy życiu. Znany jest z matowych liści w kształcie serca, pokrytych plamkami opalizującej szarości i szybko rosnących, powłóczystych pnączy. Dojrzały Silver Ann może rosnąć do długości pnącza od 1 m do 3 m, w zależności od warunków. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
 •   Około 17-27°C
 •   1-2 raz w tygodniu, kiedy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. 
 •   Lekkie, próchniczne i przepuszczalne podłoże z domieszką piasku lub perlitu. 
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych, może powodować wymioty, biegunkę i alergie skórne.

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 11 cm
Średnica doniczki: 8.5 cm

Scindapsus pictus pochodzi z południowo-wschodniej Azji i ma reputację jednej z najłatwiejszych roślin domowych do utrzymania przy życiu. Znany jest z matowych liści w kształcie serca, pokrytych plamkami opalizującej szarości i szybko rosnących, powłóczystych pnączy. Dojrzały Silver Ann może rosnąć do długości pnącza od 1.2 do 3 m, w zależności od warunków. 


Nazwa rodzaju pochodzi od greckiego słowa „skindapsos”, które oznacza „na pniach drzew” w odniesieniu do wzrostu roślin. W naturze Scindapsus rośnie jako epifit, wspinając się po pniach i konarach drzew, przyczepiając się do nich za pomocą korzeni powietrznych. Dlatego jest to wspaniały okaz, aby wspiąć się na słupek z włókna kokosowego, lub umieścić na półce, aby kaskadowo spływał po niej jako roślina zwisająca!

Scindapsus pstry będzie czuł się najlepiej w bogatej mieszance gleby, która ma doskonały drenaż. Roślina nie będzie rosnąć dobrze posadzona w ciężkich glebach, które mają tendencję do zatrzymywania wody i pozostają mokre zbyt długo. W rzeczywistości można stracić w ten sposób roślinę. Gdy warunki glebowe są zbyt mokre, pojawi się problem z gniciem korzeni.


Każda ziemia do roślin domowych będzie odpowiednia dla Scindapsusa pstrego, ale można zrobić również własną, używając równej mieszanki torfu, ziemi doniczkowej i perlitu. Jeśli zauważysz, że Twoja mieszanka doniczkowa wolno przesycha, rozważ napowietrzenie gleby lub dodaj więcej perlitu, lub torfu do gleby, aby poprawić napowietrzanie i drenaż.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zrobić własną mieszankę gleby, czy skorzystasz z  komercyjnego produktu, główne rzeczy do zapamiętania to, aby upewnić się, że drenaż jest odpowiedni.

Najlepiej czuje się w średnim lub jasnym świetle pośrednim, ale toleruje też słabe światło pośrednie.

Podczas podlewania Scindapsus pictus, kluczem jest unikanie nadmiernego nawadniania, które objawia się żółtymi liśćmi i ich więdnięciem.

Podlewaj rośliny tylko wtedy, gdy górne dwa centymetry gleby są suche. Podlewaj powoli i głęboko wodą o temperaturze pokojowej, aż zobaczysz wodę sączącą się z otworów odpływowych.

Scindapsus jest rośliną tropikalną, co oznacza, że potrzebuje ciepła i wilgoci. Idealna temperatura wzrostu waha się 17-28°C. W niższej temperaturze roślina ulegnie uszkodzeniu przez zimno i obumrze. W suchym powietrzu końcówki liści mogą stać się brązowe. 

Idealna wilgotność względna wokół rośliny wynosi od 40 do 50%. Można zwiększyć wilgotność, umieszczając doniczkę na tacy wypełnionej kamykami i wodą, ale w taki sposób, aby korzenie nie były narażone na działanie wody.

Zamgławianie Scindapsus pictus w celu zwiększenia wilgotności nie jest zalecane, ponieważ korzenie powietrzne również pochłaniają wilgoć, więc może to spowodować nadmierne podlewanie.

R-SCI-SIL-ANN-1

Opis

Średnica doniczki
8.5 cm
Filtruj według
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Azja Południowo-Wschodnia

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.