Pilea Peperomioides
search
 • Pilea Peperomioides
 • Pilea Peperomioides
 • Pilea Peperomioides
 • Pilea Peperomioides
 • Pilea Peperomioides
 • Pilea Peperomioides

Pilea Peperomioides - Chiński Pieniążek

30,00 zł

(30,00 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Wywodząca się z Chin wyjątkowa roślina wytwarzająca okrągłe liście w pięknym żywo zielonym kolorze. To właśnie dzięki tym nietypowym liściom, roślina zyskała przydomek „pieniążka". 

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
 •   18°C-25°C
 •   1-2 razy w tygodniu. Utrzymujemy dużą wilgotność w okolicy rośliny.
 •   Podłoże powinno być mieszanką dobrego, żyznego podłoża, torfu z dodatkiem włókien kokosowych i piasku.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. 

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: 15 cm
Średnica doniczki produkcyjnej: 6 cm

 

Inaczej nazywana chińskim pieniążkiem, Ufo, a na zagranicznych stronach nawet rośliną naleśnikiem. Każdy liść jest przymocowany do korony rośliny za pomocą ogonka (łodygi liścia), który łączy się bezpośrednio ze spodnią stroną liścia, co nadaje jej bardzo unikalny wygląd. Liście, które mają intensywnie zielony kolor i jędrną, mięsistą strukturę są oznaką zdrowego osobnika. Roślina ma tendencja do tworzenia wielu małych „roślin-córek”, które można łatwo oddzielić od rośliny macierzystej, oznacza, że jest to wspaniała roślina domowa do dzielenia się z przyjaciółmi i rodziną. Pielęgnacja Pilea peperomioides nie jest trudna, co sprawia, że jest to świetny wybór dla miłośników roślin domowych o różnych umiejętnościach. Chiński Pieniążek nie jest wybredna, jeśli chodzi o jej pielęgnację. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, w wieku dojrzałym, roślina osiąga około 30 cm wysokości przy jednakowej szerokości. Upewnij się, że ma dużo miejsca do wzrostu i rozwoju nowych liści. Jeśli Pilea jest szczęśliwa, może wytwarzać małe, białe kwiaty na łodygach o różowym zabarwieniu. Jeśli zakwitnie, możesz uznać, że masz rękę do roślin (czyli tzw. zieloną rękę — green hand). Gratulację! Oznacza to, że wszystko zrobiłeś dobrze!

Chińskie pieniążki preferują dobrze zdrenowaną glebę doniczkową. Nie używaj ziemi ogrodowej do sadzenia tej rośliny domowej i nie kupuj najtańszej ziemi doniczkowej, jaką możesz znaleźć. Zamiast tego użyj wysokiej jakości organicznej ziemi doniczkowej. Najlepsza jest taka, która bazuje na mchu torfowym lub włóknach kokosowych i perlicie. 

Pilea Peperomioides jest wspaniałą rośliną dla tych miejsc, które otrzymują jasne, pośrednie światło słoneczne. Potrzebuje światła słonecznego do prawidłowego wzrostu i nie radzi sobie dobrze w miejscach słabo oświetlonych. Ważne jest również, aby nie wystawiać Pilei na działanie silnego światła słonecznego. Jeśli wystawisz swoją Pileę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ulegnie ona poparzeniom słonecznym. Te oparzenia słoneczne wyglądają jak małe żółte plamki na liściach. Jeśli są to bardzo małe plamki i roślina nie była zbyt długo narażona na działanie promieni słonecznych, mogą się one z czasem zagoić. Jeśli umieścisz roślinę Pilea w miejscu, w którym nie otrzymuje wystarczającej ilości światła słonecznego, Pilea poinformuje Cię o tym. Podobnie jak sukulenty, Pilea stanie się płożąca i będzie rosła w kierunku światła, aby tylko uzyskać jego wystarczającą ilość. Gdy zauważysz, że tak się dzieje, przenieś ją w jaśniejsze miejsce.

 

Podobnie jak większość innych szybko rosnących roślin, Pilea potrzebuje dużo energii do wzrostu. Nawożąc ją, możesz pomóc dostarczyć jej tej bardzo potrzebnej energii.

Nawożenie pilei jest proste: wiosną i latem należy ją nawozić raz w miesiącu. Jesienią i zimą nie należy nawozić rośliny, ponieważ jest ona w stanie uśpienia i musi odpocząć. Najlepszym nawozem jest nawóz płynny, ponieważ pilea szybciej go wchłonie i będzie mogła wykorzystać tę nową energię do wzrostu. Nawożenie pilei jesienią i zimą spowoduje, że nie będzie ona w stanie wchłonąć wszystkich składników odżywczych. Resztki składników odżywczych pozostają w glebie i z czasem zasolenie podłoża stanie się zbyt duże. To stwarza bardzo niekorzystne warunki dla wzrostu rośliny. Można to skorygować, obficie podlewając roślinę Pilea i zmywając resztki nawozu.

Dla wielu roślin, rozmiar doniczki nie jest tak ważny, jak dzieje się to w przypadku Pilea. Jeśli zauważysz, że Twoja roślina nie rośnie, może to oznaczać, że jest w zbyt małej lub zbyt dużej doniczce. Jeśli doniczka jest za mała, Pilea nie będzie miała miejsca na wzrost, więc nie będzie rosła. Jeśli doniczka jest zbyt duża, roślinę można łatwo przelać, ponieważ Pilea może nie mieć jeszcze korzeni w całej doniczce, więc ziemia prawdopodobnie nigdy nie wyschnie. Gleba u Pilea musi wyschnąć, aby zapobiec gniciu korzeni. Zasado doboru doniczki dla Pilea jest prosta: nieco mniejsza niż szerokość rośliny.

R-PIL-PEP-1
16 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Azja Wschodnia

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.