• Obecnie brak na stanie
Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'
search
  • Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'
  • Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'
  • Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'
  • Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'

Saxifraga stolonifera - Skalnica Rozłogowa 'Tricolor'

30,00 zł

(30,00 zł szt.)

Brutto

Skalnica rozłogowa to roślina o niebywale uroczym wyglądzie. Uprawiana w domach świetnie prezentuje się w wiszących doniczkach, które uwydatniają jej ozdobne liście i charakterystyczne rozłogi. Bardzo dobrze będzie sprawdzać się też jako roślina okrywowa, a w okresie letnim obsypywać się będzie drobnymi i delikatnymi wiechowatymi kwiatostanami o biało-różowych kwiatach.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

  •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w bezpośrednim słońcu.
  •   18°C-27°C
  •   1-2 razy w tygodniu. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne. 
  •   Żyzne lekko przepuszczalne podłoże z dużą ilością materii organicznej.
  •   Oczyszcza powietrze.
  •   Roślina bezpieczna dla zwierząt domowych.   

Parametr rośliny:

Wysokość w doniczce: około 10 cm wraz z doniczką 
Średnica doniczki: 6 cm

Skalnica rozłogowa pochodzi z dalekiego wschodu, a jej teren występowania obejmuje dzisiejszą Japonię i Chiny. Ten wyjątkowo ozdobny gatunek tworzy niskie, gęste kępki pofałdowanych liści o bardzo interesującym wybarwieniu. Blaszka liści jest ciemnozielona z wyraźnie odznaczającym się białym lub bladoróżowym, nieregularnym brzegiem. Liście przypominają nieco begonię, dlatego na niektórych zagranicznych stronach internetowych można znaleźć ją pod nazwą Strawberry Begonia (Truskawkowa Begonia). Potrafi dorosnąć do około 20-25 cm wysokości. Dzięki nitkowatym czerwono wybarwionym rozłogom, na których powstają małe rozmnóżki, pokrycie sporych połaci ziemi Skalnicą jest bajecznie proste.  

WYMAGANIA: 
Podłoże 

Skalnica nie ma wielkich wymagań uprawowych, jednak bardzo docenia odpowiednie podłoże. Doskonale sprawdzi się przy jej hodowli podłoże torfowe z dodatkiem perlitu lub wermikulitu. Z powodzeniem można również stosować podłoże uniwersalne. Ze względu na płytko zlokalizowany system korzeniowy lepiej unikać wysokich doniczek.  

Podlewanie 

Skalnica Rozłogowa wymaga stale nieco wilgotnego podłoża, dlatego często należy kontrolować je w doniczce. Podlewanie w zależności od tego, na jakim stanowisku rośnie, powinno odbywać się 1-2 w tygodniu. Należy pamiętać, aby nie dopuścić do zastoju wody.  

 
Nasłonecznienie 

Stanowisko uprawy skalnicy powinno być jasne, ale nie w bezpośrednim słońcu. Znosi nawet stanowiska półcieniste, ale może wówczas stracić swoje interesujące wybarwienie. Temperatura otoczenia optymalna dla jej rozwoju to około 18-25℃. W zimie należy uważać na źródła ciepła takie jak grzejniki czy kaloryfery, których bliskości skalnica wręcz nie toleruje.  

Nawożenie 

Nawożenie skalnicy rozłogowej powinno odbywać się w okresie wegetacyjnym, czyli od marca do września/października nawozem dla roślin ozdobnych zgodnie z zaleceniami producentów na etykiecie. Należy stosować się do zaleceń, gdyż przenawożenie może doprowadzić do poparzenia rośliny, a w ciężkich przypadkach nawet do jej śmierci.  

Rozmnażanie 

Rozmnażania Skalnicy rozłogowej jest bardzo proste, a dokonujemy go dzięki wspomnianym wcześniej czerwono wybarwionym, nitkowatym rozłogom, na których tworzą się rozmnóżki. Każda z takich rozmnóżek może stać się kolejnym osobnikiem, którego wykorzystać możemy do np. dosadzenia do tej samej doniczki lub pokrycia sporej połaci ziemi. 

R-SAX-STO-1

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.