• Obecnie brak na stanie
Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)
search
 • Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)
 • Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)
 • Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)
 • Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)
 • Fitonia 'Pink Ruby Lime'

Fitonia 'Pink Ruby Lime' - (Fittonia Albivensis)

19,99 zł

(19,99 zł szt.)

Brutto

0Fittonia Pink Ruby Lime — ta odmiana jest zdecydowania warta uwagi. Jej liście pokryte są bardzo gęsto jasnoróżowym zabarwieniem, które wspaniale kontrastuje z soczyście zieloną blaszką liścia. W młodszych listkach różowe zabarwienie góruje nad zielonym, co daje niesamowite efekty wizualne.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
 •   Około 16-22°C
 •   1-2 raz w tygodniu tak, aby podłoże było lekko wilgotne cały czas. 
 •   Lekkie, próchniczne i przepuszczalne podłoże z domieszką gruboziarnistego piasku lub perlitu. 
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. 

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 13 cm

Średnica doniczki: 8 cm

Fittonia Pink Ruby Lime — ta odmiana jest zdecydowania warta uwagi. Jej liście pokryte są bardzo gęsto jasnoróżowym unerwieniem, które wspaniale kontrastuje z soczyście zieloną blaszką liścia. W młodszych listkach różowe zabarwienie góruje nad zielonym, co daje niesamowite efekty wizualne.

Fittonia (znana również jako Nerve Plant, Mosaic Plant lub Net Plant) może być po prostu najbardziej uroczą małą drama queen, jaką kiedykolwiek spotkałeś. Skąd ten dramat? Zaniedbaj rutynę podlewania swojej fittonii, a ona zwiędnie jak miłośnik kawy na kofeinowym poście. Na szczęście dla ciebie, fittonia pragnie tylko uwagi i będzie pięknie rosła, gdy dasz jej pić.

Pochodzące z Peru piękności otrzymały swoje przydomki od czerwonych, białych lub różowych żyłek biegnących przez liście. W naturze mogą rozprzestrzeniać się jako piękna roślina okrywowa, ale we wnętrzach mogą być również efektowną rośliną domową. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że są nietoksyczne dla psów i kotów.

Jeśli masz zamiar pokochać swoją fittonię, musisz pokochać jej podlewanie. Chociaż będzie „mdleć” gdy czuje się nawet trochę spragniona, nie chcesz, aby weszło jej to w nawyk.  Fittonia nie lubi, gdy jej gleba wysycha, ale nie lubi też, gdy jest zbyt mokra. Zamiast tego należy zapewnić jej „ledwie wilgotną” atmosferę.

Fittonia preferuje jasne, pośrednie światło, czyli północne lub wschodnie okna, lub światło przez filtrowane zasłony (być może kilka stóp od słonecznego okna). Nigdy nie umieszczaj tej rośliny w bezpośrednim słońcu.

Upewnij się, że utrzymujesz fittonię w stałej temperaturze 16-22°C i umieść ją z dala od przeciągów — chłodne bryzy mogą wyrządzić trwałe szkody.

Ponieważ Fittonia pochodzą z Peru, potrzebują wilgotnego środowiska, aby dobrze się rozwijać. Łazienka z wystarczającą ilością światła lub kuchenny parapet będą doskonałym miejscem do uprawy Fittonii. Uwielbiają także wilgotne terrarium.

Najlepszym podłożem dla rośliny będzie żyzna, przepuszczalna ziemia o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym pH.

Co jakiś czas możemy przycinać im pęd wierzchołkowy albo dokonywać tak zwanego „szczypania” wierzchołków co doprowadzi do rozrostu pędów pobocznych i większego rozkrzewienia się rośliny.

R-FIT-PIN-RUB-1

Opis

Średnica doniczki
8 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.