Chamedora Wytworna
search
 • Chamedora Wytworna
 • Chamedora wytworna (Palma Koralowa)
 • Chamedora wytworna (Palma Koralowa)
 • Chamedora wytworna (Palma Koralowa)
 • Chamedora wytworna (Palma Koralowa)
 • Chamedora Wytworna

Chamedora wytworna (Palma Koralowa)

18,50 zł
Brutto Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych

Ta roślina z rodziny arekowatych ma gęsty pokrój, który tworzą parzysto-pierzaste liście, w uprawie doniczkowej osiągające do 60 cm wysokości. Soczystozielone liście tworzą efektowny pióropusz, który może rozrosnąć się nawet do 1.5 m szerokości.

Ilość
Dostępna w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem lub półcień. 
 •  Temperatura pokojowa w zimie co najmniej 16°C
 •   1-2 raz w tygodniu kiedy 2-3 cm wierzchniej warstwy podłoża przeschną.  Lubi zraszanie.
 •   Żyzne, lekko kwaśne i przepuszczalne podłoże. Można dodać trochę żwirku albo perlitu.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. 

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 33 cm

Średnica doniczki: 9 cm

Chamedora Wytworna to spolszczona nazwa Chamaedorea elegans — nazwa, a przynajmniej jej drugi człon, jest jakże trafny. Ta roślina z rodziny arekowatych ma gęsty pokrój, który tworzą parzysto-pierzaste liście, w uprawie doniczkowej osiągające do 60 cm wysokości. Soczystozielone liście tworzą efektowny pióropusz, który może rozrosnąć się nawet do 1.5 m szerokości, o czym należy pamiętać przy wyborze miejsca dla tej wytwornej damy. 

Chamedora uprawiana w domu niekiedy zakwita (najwcześniej po około 3-5 latach uprawy), a jej drobne, kuliste kwiaty zebrane są w pierzasty, delikatnie przewieszający się kwiatostan żółtej barwy. Owocem są małe, pomarańczowe jagody, kształtem przypominającym korale — stąd też wzięła się nazwa potoczna tej rośliny, czyli palma koralowa. 

Warto wiedzieć, że Chamedora rośnie nieco szybciej na jaśniejszych stanowiskach jednak podobnie jak inne rośliny tropikalne lubi miejsca półcieniste. Nie powinna być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, bo może to doprowadzić do sparzenia liści. 

Nie lubi też działania zbyt wysokiej temperatury, co z kolei może doprowadzić do kurczenia, obsychania i opadania liści. 

Chamedora wymaga podłoża o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego pH, żyznego próchnicznego z dużą ilością torfu. Ziemia powinna być lekka i przepuszczalna, co można osiągnąć mieszając ją ze żwirkiem lub perlitem


Chamedora nie lubi suchego powietrza, więc ważne jest, aby unikać bliskości grzejników czy kaloryferów przy wyborze miejsca dla niej. Za częste zraszanie (przefiltrowaną lub odstaną wodą) odwdzięczy się wspaniałym soczyście zielonym kolorem liści. Jeśli zależy Ci na bardziej finezyjnym otoczeniu, możesz ją ustawić na kamyczkach często podlewanych wodą. Upewnij się jednak, że nie stoi bezpośrednio w wodzie, może to prowadzić do gnicia jej korzeni. Podlewanie 2-3 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. W okresie zimowym można ograniczyć się do jednego podlewania na tydzień, nie zapominając jednak o zraszaniu.

R-CHA-WYT-1
7 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
9 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.