• Obecnie brak na stanie
Philodendron Hederaceum (Scandens) - Filodendron Pnący
search
  • Philodendron Hederaceum (Scandens) - Filodendron Pnący
  • Philodendron Hederaceum (Scandens) - Filodendron Pnący
  • Philodendron Hederaceum (Scandens) - Filodendron Pnący

Philodendron Hederaceum (Scandens) - Filodendron Pnący

75,00 zł

(75,00 zł szt.)

Brutto

Filodendron Pnący to rodzaj filodendrona, o którym można powiedzieć, że rośnie jak na drożdżach. Potrafi zaaklimatyzować się do niemal każdych warunków, co czyni go bardzo atrakcyjną rośliną pokojową. Jego liście mają sercowaty kształt i osadzone są na długich łodygach z widocznymi sympodialnie rozgałęziającymi się segmentami. Młode liście mają charakterystyczny rdzawoczerwony kolor, który z czasem ustępuje soczyście zielonemu wybarwieniu. Idealna roślina do prowadzenia na różnego rodzaju podporach lub do wiszących osłonek. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

  •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
  •   18°C-25°C, nie mniej niż 15°C
  •   1-2 razy w tygodniu. Utrzymujemy dużą wilgotność w okolicy rośliny.
  •   Podłoże powinno być mieszanką dobrego, żyznego podłoża z dodatkiem włókien i czipsów kokosowych, perlitu i piasku.
  •   Oczyszcza powietrze.
  •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych, może powodować podrażnienie żołądka, ślinotok, wymioty i biegunkę. 

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 22 cm (długość pnącza około 80 cm)

Średnica doniczki: 13 cm

Filodendron to rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych (Araceae). Jak podaje Wikipedia obejmuje on około 700 gatunków roślin, z czego około 465 z nich zostało opisanych. Jest to drugi co do liczności po Anturium rodzaj w rodzinie obrazkowatych. Filodendrony głównie pochodzą z terenów tropikalnej Ameryki, Meksyku i Antyli, Paragwaju oraz Argentyny, gdzie najczęściej pną się po pniach drzew tropikalnych lasów. Stąd też tak naprawdę pochodzi ich nazwa. Philodendron z języka greckiego oznacza ‘Philo’ - drogi, kochający, oraz ‘dendron’ - drzewo. Wobec czego filodendrony to rośliny kochające drzewa.  

Filodendrony to rośliny, które bardzo dobrze rozwijają się w pomieszczeniach przez cały rok, ale lubią okazjonalny pobyt na zewnątrz w zacienionym miejscu, gdy pozwala na to pogoda. Zabranie rośliny na zewnątrz daje również szansę na przepłukanie gleby dużą ilością świeżej wody i oczyszczenie liści. W przeciwieństwie do większości roślin domowych, filodendrony nie doświadczają tak dużego stresu przy przenoszeniu z pomieszczeń na zewnątrz.

Pielęgnacja filodendronów obejmuje właściwie trzy podstawowe potrzeby: światło słoneczne, wodę i nawóz. 

Światło słoneczne — ustaw roślinę w miejscu o jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Znajdź miejsce w pobliżu okna, gdzie promienie słoneczne nie będą dotykać liści. To normalne, że starsze liście żółkną, ale jeśli dzieje się to z kilkoma liśćmi jednocześnie, roślina może dostawać zbyt dużo światła. Z drugiej strony, jeśli łodygi są zbyt długie, może być to oznaką, że roślina prawdopodobnie nie otrzymuje wystarczającej ilości światła. 

 

W przypadku uprawy filodendronów należy pozwolić, aby wierzchnia warstwa (około 2,5 cm) gleby wysychał między kolejnymi podlewaniami. Długość palca wskazującego do pierwszego knykcia wynosi około cala (2,5 cm), więc włożenie palca do gleby jest dobrym sposobem na sprawdzenie poziomu wilgotności. Opadające liście mogą oznaczać, że roślina otrzymuje za dużo lub za mało wody. Liście szybko się regenerują, gdy skoryguje się harmonogram podlewania. 

Rośliny domowe z rodzaju philodendron należy zasilać zrównoważonym płynnym nawozem do roślin domowych zawierającym makroskładniki pokarmowe. Roślinę należy podlewać nawozem co miesiąc wiosną i latem oraz co sześć do ośmiu tygodni jesienią i zimą. Powolny wzrost i mały rozmiar liści to sposób rośliny na poinformowanie nas, że nie dostaje wystarczającej ilości nawozu. Blade nowe liście zazwyczaj wskazują, że roślina nie otrzymuje wystarczającej ilości wapnia i magnezu, które są niezbędnymi mikroskładnikami pokarmowymi dla filodendronów.

 

Podłoże do uprawy filodendronów powinno być przepuszczalne oraz lekko kwaśne. Najlepiej sprawdzi się mieszanka włókien i czipsów kokosowych z korą, perlitem, torfem i odrobiną ziemi do uprawy roślin zielonych, dla lepszego połączenia wszystkich składników.

R-PHI-HED-1

Opis

Średnica doniczki
13 cm
Filtruj według
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.