• Obecnie brak na stanie
Peperomia Caperata Rosso
search
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso
 • Peperomia Caperata Rosso

Peperomia Caperata 'Rosso' - Pieprzówka Kędzierzawa

29,00 zł

(23,00 zł szt.)

Brutto

Niebywale ciekaw odmiana peperomii, która zachwyca kontrastowym połączeniem kolorów i wprowadza sporo dynamiki do domowej dżungli. Oprócz bardzo nietypowego połączenia barw odmiana ta zachwyca gęstym rozetowo ułożonym ulistnieniem.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie powinna stać długo w pełnym słońcu. Najlepiej zachodnie okno. 
 •   16°C-24°C
 •   Podlewanie powinno odbywać się, kiedy podłoże przeschnie. Korzenie nie mogą stać w wodzie.   
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem z dodatkiem włókna kokosowego.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Jest bezpieczna dla zwierząt domowych. 

Parametry rośliny: 

Wysokość w doniczce: 13 cm
Średnica doniczki: 6 cm

Peperomia Caperata Rosso to odmiana pochodząca z tropikalnych obszarów Ameryki Środkowej i Południowej. Tworzy piękne, zwarte rozety ze swoich nieprzeciętnie wybarwionych liści. Wydłużone, ostro zakończone liście, od góry na blaszce liściowej mają widoczne zagłębienia w miejscach występowania nerwów liściowych. Wierzchnia strona ciemnozielonej barwy teatralnie kontrastuje z czerwonym, a niekiedy brunatno-czerwonym wybarwieniem blaszki. Odmiana Rossa osiąga maksymalnie do 20 cm wysokości w doniczce i może zaszczycić nas przy odpowiedniej pielęgnacji, pałeczkowatymi kwiatami wznoszącymi się ponad liśćmi na łodyżce.

Peperomia preferuje jaśniejsze miejsca z kilkoma godzinami porannego lub wieczornego słońca dziennie. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, większych różnic temperatur i przeciągu.

Peperomia Caperata Rossa może w lecie stać w miejscu na zewnątrz, które jest osłonięte od słońca. Wszystkie odmiany lubią ciepło i normalną temperaturę w pomieszczeniu od 16 do 24°C. Temperatury nie powinny jednak spadać poniżej 15°C przez dłuższy czas. 

Przy wyborze odpowiedniego podłoża należy zwrócić uwagę na przepuszczalność wody, aby nie dopuścić do zamoknięcia gleby, co z kolei może prowadzić do gnicia. Odpowiednie są podłoża oparte na torfie, które są zmieszane ze żwirem i piaskiem. Dobrze tolerowane są mieszanki zwykłej ziemi doniczkowej, keramzytu lub mieszanka podłoża sadowniczego z ziemią do kaktusów i mchem torfowym. Nawet przy tych wszystkich dobrze przepuszczalnych podłożach potrzebny jest dodatkowy drenaż w doniczce. Peperomia wywodzi się z ciepłych, stale wilgotnych regionów, dlatego też należy dostosować zaopatrzenie w wodę do tych warunków w pomieszczeniach domowych. Generalnie należy podlewać ją ostrożnie, a podłoże nie powinno ani wysychać, ani być zbyt wilgotne. Roślina toleruje krótkotrwałe przesuszenie, przy czym najlepiej pozwolić podłożu wyschnąć na powierzchni przed podlaniem na głębokość około 2-3 cm. Przy podlewaniu należy używać letniej wody, w miarę możliwości pozbawionej wapnia, więc woda z kranu powinna odstać co najmniej jeden dzień, zanim zostanie użyta do podlewania. Okazjonalne zraszanie powinno wpływać bardzo pozytywnie na wzrost i rozwój peperomii. 

 

Nawóz powinno się dostarczać jej w cyklu czterotygodniowym w fazie wzrostu od kwietnia do września. Stosowany nawóz należy używać tylko w słabym stężeniu, aby nie dopuścić do przenawożenia. Odpowiednie są zarówno nawozy do kaktusów, jak i zwykłe nawozy do roślin zielonych. 

 
R-PEP-CAP-ROS-1

Opis

Średnica doniczki
7 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.