Rhipsalis cereuscula
search
 • Rhipsalis cereuscula
 • Rhipsalis cereuscula
 • Rhipsalis cereuscula
 • Rhipsalis cereuscula
 • Rhipsalis cereuscula
 • Rhipsalis cereuscula

Rhipsalis Cereuscula

37,00 zł

(37,00 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Efektowna roślina zwana potocznie patyczakiem. Sukulent z rodziny kaktusowatych wspaniale nadaje się dla osób, które zaczynają przygodę z sukulentami. Rhipsalis Cereuscula w młodości wytwarza zwarte, kuliste kępy złożone z krótkich cylindrycznych łodyżek przypominających ziarnka ryżu.  

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Stopniowo wprowadzać do słońca
 •   21°C-24°C optymalna temperatura otoczenia.
 •   Podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie.
 •   Podłoże powinno być mieszanką dobrego, żyznego podłoża, torfu z dodatkiem włókien kokosowych, perlitu i piasku.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. Po spożyciu może powodować biegunkę, wymioty i ślinotok. 

Rhipsalis Cereuscula — rodzaj sukulentów z rodziny kaktusowatych (Cactaceae) to ozdobny, epifityczny kaktus o wielorozgałęzionym pokroju i małych cylindrycznych, połączonych łodygach, które mają drobne, szczeciniaste kolce. Te połączone łodygi przypominają kształtem pyzate ziarenka ryżu, stąd jedna z jego popularnych nazw „Kaktus ryżowy". Łodygi kaktusa ryżowego są wyjątkowe. Na początku, są one wyprostowane i cylindryczne, ale wraz ze wzrostem rośliny, po czasie zaczynają rosnąć długie i cienkie i zazwyczaj wydają się „wylewać” z pojemnika.  Błyszczące zielono-białe kwiaty, często zabarwione na różowo są rzadko widziane w uprawie domowej jednak jeśli uda się już doprowadzić do kwitnięcia Rhipsalis, zamienią się one następnie w małe białe jagody. 

Rhipsalis cereuscula częściej nazywany jest kaktusem koralowym lub kaktusem ryżowym. Chociaż nazywany jest kaktusem, jest to wiecznie zielony i epifityczny sukulent. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie rośnie na drzewach głównie w rejonie Brazylii i Urugwaju.

Jak wszystkie sukulenty, wymaga szybkoschnącej gleby. Najlepiej sprawdzi się mieszanka dla kaktusów i sukulentów. Zwykła ziemia nigdy nie powinna być używana samodzielnie. W celu zapewnienia lepszego drenażu można dodać materiały takie jak perlit, pumeks lub gruboziarnisty piasek. Rhipsalis cereuscula dobrze rośnie w glebie o lekko kwaśnym odczynie. Materia organiczna wymieszana z glebą rośliny, choć nieobowiązkowa, może przyczynić się do szybszego wzrostu. 

Ponieważ roślina ta pochodzi z lasów deszczowych i jest przyzwyczajona do uprawy pod drzewami, należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o miejscu umieszczenia Rhipsalis cereuscula. Ma ona niewielkie wymagania świetlne. To, że Kaktusy ryżowe przystosowały się do otrzymywania światła, które jest filtrowane przez drzewa, nie oznacza jednak, że jedynym miejscem dla Twojej rośliny jest miejsce pod drzewem ;) Są one doskonałymi roślinami wewnętrznymi! Należy jednak podkreślić, że nie powinno się umieszczać Rhipsalis cereuscula w pobliżu okna, które otrzymuje dość dużo bezpośredniego światła słonecznego. Może to doprowadzić do poparzenia rośliny. Jeśli roślina jest przechowywany na zewnątrz, należy go przechowywać w obszarze, który jest zacieniony przez cały dzień.

Podobnie jak inne typowe sukulenty, Kaktus Ryżowy nie wymaga nadmiernej ilości wody. W przeciwieństwie do innych sukulentów jednak nie jest tak odporny na suszę. Oznacza to, że nie będzie on tak wyrozumiały, jeśli nie będzie podlewany przez zbyt długi czas. Najlepszą metodą podlewania kaktusa ryżowego jest powolne podlewanie rośliny wprost do podłoża i obserwacja podstawki. Jeśli woda pojawia się w podstawce, można już przestać podlewać i usunąć nadmiar wody z podstawki. Z kolejnym podlewaniem należy poczekać, aż podłoże zupełnie przeschnie. W miesiącach poprzedzających zimę należy zmniejszyć ilość i częstotliwość podlewania. W miesiącach zimowych należy całkowicie zrezygnować z podlewania. W tym czasie Rhipsalis cereuscula przechodzi w stan uśpienia. 

Kaktusy ryżowe nie są wyjątkowo odporne na zimno i mróz. Powinny być przechowywane w temperaturze powyżej -1°C (30°F). Zawsze dobrze jest sadzić Rhipsalis cereuscula w jakimś pojemniku. Dzięki temu można ją łatwo przenosić, gdy warunki nie są odpowiednie. Idealne warunki dla sukulentów to temperatura od 21°C do 24°C w ciągu dnia. W nocy dobrze czują się w temperaturze od 16°C do 21°C. 

Rhipsalis cereuscula rzadko wymaga nawożenia, chociaż, jeśli okaże się, że roślina nie rośnie odpowiednio, nawóz da jej impuls, którego potrzebuje. Nawożenie powinno być wykonane tylko podczas sezonu wegetacyjnego, czyli od wiosny do lata. Zapewni to optymalny wzrost. Rozważając nawozy, należy zawsze zdecydować się na jeden dobrze zbilansowany. Nawóz do kaktusów może być stosowany, ale powinien być rozcieńczony do połowy mocy. Dobrze sprawdzi się również nawóz o powolnym uwalnianiu i niskim poziomie azotu. 

Przeciętnie dorastają do około 60 cm długości.

R-RHI-CER-1
1 Przedmiot

Opis

Średnica doniczki
8.5 cm
Filtruj według
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.