Epipremnum Aureum
search
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum
 • Epipremnum Aureum

Epipremnum Aureum - Epipremnum Złociste

69,99 zł

(69,99 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Epipremnum to jedno z najszybciej rosnących pnącz. Jego śliczne pstrokate ulistnienie wspaniale dekorować będą zarówno miejsca, w których zwisać będą kaskadą sercowatych liści jak i tam, gdzie mogą się piąć niestrudzenie po różnych palikach czy drabinkach. Roślina praktycznie bezobsługowa dlatego zapewne uwielbiana przez miliony.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w pełnym słońcu.
 •   13°C-28°C
 •   1-2 razy w tygodniu. Utrzymujemy dużą wilgotność wokoło rośliny. W okresie zimowym podlewanie raz na tydzień. Często zraszać. 
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Spożycie może powodować biegunkę, wymioty i alergie skórne.   

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: 30 cm 
Średnica doniczki: 12 cm

Rośliny tego bardzo popularnego gatunku z rodziny obrazkowatych przywędrowały do nas aż z Wysp położonych na Oceanie Spokojnym. 

Epipremnum Złociste, który jest wyjątkowo atrakcyjny kolorystycznie, charakteryzuje się ciemnozieloną barwą liścia oraz kremowymi, a niekiedy żółtymi smugami pojawiającymi się spontanicznie na blaszkach liściowych. (im dalej od światła tym wybarwienie jest jednolicie zielone). Sercowate, ostro zakończone liście wyrastają z solidnych sztywnych pędów, które mogą osiągnąć kilkadziesiąt centymetrów długości. Dzięki tym zwrotnym i solidnym pędom możemy prowadzić roślinę na różnorakie sposoby. Pięknie prezentują się zarówno przycinane, tworząc gęste kopuły w wiszących doniczkach, jak również prowadzone po różnorodnych podporach. 

Epipremnum jest bardzo wdzięczną rośliną, która za odpowiednie podłoże i w miarę regularne podlewanie odwdzięczy się bujnym wzrostem. Podłoże powinno być żyzne, próchniczne i bardzo dobrze przepuszczalne. Zawsze polecamy dodać do mieszanki podłoża nieco perlitu albo gruboziarnistego piasku, aby korzenie miały lepszą wentylację. Dobrze sprawdzi się również dodanie nieco włókien kokosowych. Mieszanka powinna być stale wilgotna, ale kilkukrotne przesuszenie ziemi w doniczce nie powinno mieć negatywnych skutków dla całej rośliny. Dużo niebezpieczniejsze są dla niej zastoje wody w okolicach około korzeniowych, korę mogą doprowadzić do gnicia strefy korzeniowej i obumarcia rośliny. 

Epipremnum wytwarza często korzenie przybyszowe kiedy już znacznie się rozrośnie, dlatego warto od czasu do czasu zraszać roślinę lub ustawić ją w okolicach nawilżacza powietrza. Optymalna temperatura rozwoju to około 13-28°C, a w okresie spoczynku może być nawet kilka stopni niższa. 

Pnącze bardzo dobrze rozwija się w miejscach, gdzie jest jasno, ale nie docierają bezpośrednio promienie słoneczne. Photos bardzo dobrze znosi nawet warunki ograniczonego dostępu światła, dlatego nadaje się doskonale do łazienki. Przy mniejszym dostępie do światła zaczyna mieć jedynie nieco większe odległości pomiędzy wypuszczanymi liśćmi na pedzie. 

Nawożenie raz na dwa tygodnie odżywką do roślin zielonych w okresie od marca do września, będzie dla niego w zupełności wystarczające.

R-EPI-AUR-1
5 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Cieniolubne
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Australia i Nowa Z.

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.