Perlit 1L Viresco
search
  • Perlit 1L Viresco

Perlit 1L Viresco

4,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych

Perlit ogrodniczy, znany również jako agroperlit występie w postaci porowatych granulek o nieregularnych kształtach, dzięki czemu bardzo dobrze retencjonuje wodę. Charakteryzuje się dużą sterylnością, jest również obojętny chemicznie. Zastosowanie perlitu jest bardzo szerokie i skuteczne, dlatego produkt ten jest coraz bardziej rozpowszechniany również w ogrodnictwie.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

Perlit jako naturalnie występująca skała nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka. Perlit jest minerałem kwarcowym o wulkanicznym pochodzeniu, otrzymuje się go z glinokrzemianów wulkanicznych, które są mielone i spiekane w temperaturze około 1000°C. Dzięki tak wysokiej temperaturze z materiału wyparowuje wszelka woda, a także gazy. Dzięki tym zabiegom perlit zyskuje porowatą strukturę gąbki. Jest obojętny chemiczne, a dzięki obróbce w wysokiej temperaturze również jest sterylny biologicznie. Perlit dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jest coraz bardziej docenianym produktem w ogrodnictwie, stosowany jest jako dodatek rozluźniający i spulchniający glebę. Neutralne ph oraz naturalne pochodzenie sprawiają, że świetnie sprawdza się jako bezpieczny dodatek do wszelkich podłoży zarówno ogrodniczych, jak i rolniczych. Wykorzystywany jest między innymi w szkółkach zieleni, uprawach szklarniowych, hydroponicznych, czy jako dodatek do roślin doniczkowych.

Zastosowanie perlitu ogrodniczego: 

  • Perlit stosowany jest jako środek spulchniający i napowietrzający ziemie, 
  • utrzymuje wilgotność na odpowiednim poziomie, 
  • ogranicza parowanie wody z ziemi, dzięki czemu przerwy między podlewaniami mogą być dłuższe,
  • jako dodatek do roślin doniczkowych zatrzymuje wilgoć i zapewnia przepływ powietrza, 
  • mieszkanka ziemi z perlitem wpływa na rozwój systemu korzeniowego, 
  • może być stosowany do upraw hydroponicznych,

Perlit powinno się mieszać w odpowiednich proporcjach z podłożem. Ogólnie przyjmuje się proporcje 10-30% perlitu, np. 3 litry ziemi i litr perlitu.

P-AGR-PER-1
102 Przedmioty

Opis

Materiał
minerał kwarcowy

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.