• Obecnie brak na stanie
Trzykrotka Pasiasta
search
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta
 • Trzykrotka Pasiasta

Tradescantia Zebrina - Trzykrotka Pasiasta - Pasiatka Zwisła

21,99 zł
Brutto

Urocza Trzykrotka, która swą nazwę zawdzięcza charakterystycznemu wybarwieniu liści. Świetnie nadaje się jako roślina ozdobna do wiszących pojemników oraz makram, w których doskonale będzie mogła zaprezentować swoje płożące pędy z gęsto usianymi na nich liśćmi. Dzięki swojemu pięknemu pokrojowi może być również sadzona w większych donicach u podstawy wyższych roślin w piętrowych kompozycjach.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 • Jasne miejsce z rozproszonym albo bezpośrednim światłem.
 • Temp. około 18°C-25°C
 • Podlewanie 1-2 razy w tygodniu w zależności czy roślina ma dużo światła. 
 • Podłoże powinno być mieszanką ziemi do roślin zielonych, piasku lub perlitu.
 • Oczyszcza powietrze.
 • Roślina toksyczna, spożycie może wywołać objawy zatrucia.

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: około 13 cm (razem z doniczką)
Średnica doniczki: 9 cm

Pasiatka Zwisła, bo tak inaczej nazywa się Trzykrotka Pasiasta, pochodzi z terenów Gwatemali i Meksyku obecnie rozciągając swój zasięg również na obszar Ameryki Południowej. Charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem swoich mięsistych, aczkolwiek kruchych pędów, które mogą osiągać nawet 0.5-1 m długości. Największym walorem estetycznym tej rośliny doniczkowej są jednak jej liście ułożone na pędzie naprzeciwległymi parami. Liście wyróżniają się i mienią pięknymi jasnozielonymi i fioletowymi pasami na całej szerokolancetowatej blaszce liściowej, która muśnięta jest brokatowym blaskiem. Spodnia strona liścia ma czerwono-filetowe wybarwienie. Przy odpowiednich warunkach z węzłów przy liściowych Trzykrotka Pasiasta potrafi wytwarzać korzenie, co dodatkowo umożliwia jej bardzo szybkie rozmnażanie.

Jest uważana za roślinę trującą lub toksyczną dla dzieci, ludzi i zwierząt domowych. Trzymaj zwierzęta domowe z dala od soku, ponieważ może on powodować zapalenie skóry i rozstrój żołądka w przypadku spożycia.

Pasiatkę Zwisłą możemy nawozić raz lub dwa razy w miesiącu, nawozem do roślin domowych rozcieńczonym do połowy zalecanej siły.

Problemy, jakie możemy napotkać przy opiece nad Trzykrotką to nadmierne podlewanie. Jest to głównym problemem wszystkich Tradescantia, ponieważ może to powodować infekcje grzybicze i gnicie korzeni.

Podczas sadzenia w doniczce, ważne jest, aby użyć standardowej, dobrze przepuszczalnej ziemi dla roślin domowych zmieszanej z gruboziarnistym piaskiem, korą dla storczyków lub perlitem. Należy także użyć pojemnika lub sadzarki z otworem w dnie, aby zapewnić drenaż.

Pielęgnacja Tradescantia jest dość łatwa, nawet początkujący rodzice roślin z tej rodziny będą w stanie się nią odpowiednio zająć. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad. 

Po pierwsze, na naszej liście, jest zapewnienie jej jasnego, pośredniego światło słonecznego lub pełnego słońca, ponieważ prowadzi to do większej produkcji kwiatów.

Częsty problem: Jeśli kolor liści Trzykrotki blaknie, może to oznaczać, że dostaje zbyt mało słońca. Umieść swoją Trzykrotkę  w pobliżu słonecznego okna lub w parnej łazience. Jeśli Tradescantia nie dostaje wystarczającej ilości światła, liście będą nieco mniejsze, bardziej zielone i mniej ubarwione.

Następnym bardzo ważnym czynnikiem, który zapewni nam sukces przy opiece na Trzykrotką jest woda. Kiedy górne 2 cm gleby są suche, jest to znak, że możemy podlewać naszą roślinę. Zazwyczaj wystarczy raz w tygodniu. To zależy jednak od rodzaju światła, które roślina otrzymuje. Ważne jest, aby utrzymać glebę wilgotną, ale unikać nadmiernego podlewania.

Częsty problem: Jeśli Twoja Trzykrotka wygląda matowo i niezdrowo, może to być spowodowane zbyt dużą ilością wody.

R-TRA-ZEB-1

Opis

Średnica doniczki
9 cm
Filtruj według
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.