• Obecnie brak na stanie
Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
search
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina
 • Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina

Ficus Benjamina ‘Kinky’ - Figowiec Benjamina

42,00 zł
Brutto

Figowiec Benjamina to jedna z najbardziej popularnych i lubianych roślin ozdobnych w Polsce. Ceniona jest przede wszystkim za swoje gęste, drobne ulistnienie świetnie sprawdza się nawet jako niewielkie drzewko do salonu, gdyż potrafi osiągnąć imponujące rozmiary. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie w bezpośrednim słońcu.
 •   18°C-25°C
 •   1-2 razy w tygodniu. Utrzymujemy dużą wilgotność w okolicy rośliny.
 •   Podłoże powinno być mieszanką dobrej strukturalnie ziemi z niewielką ilością torfu z dodatkiem perlitu lub wermikulitu.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   NIE jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Może powodować biegunkę, wymioty i podrażnienia skóry. 

 

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: 25 cm
Średnica doniczki: 12 cm 

 

To roślina z rodziny morwowatych wywodząca się oryginalnie z terenów Azji południowej, Australii i Wysp Salomona. Jest niebywale atrakcyjną rośliną, którą w odpowiednich warunkach potrafi osiągnąć rozmiary sporego drzewka. Od bardzo dawna Figowiec Benjamina cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swój atrakcyjny pokrój. Jego zdrewniałe i drobne gałązki są gęsto usiane niewielkimi, ostro zakończonymi, zielonymi liśćmi o pięknych kremowych obwódkach. 

 

Nie jest to roślina skomplikowana w uprawie jednak czasem może, dojść do nadmiernego opadania i obsypywania się liści. Poniżej znajdziesz wskazówki jak dbać o swojego fikusa, aby rósł zdrowo i bujnie.  

 

Najczęstszym, aczkolwiek niejedynym powodem opadania liści Ficusa ‘Kinky’ jest zmiana jego otoczenia. W momencie kiedy przenosimy go w inne miejsce, niż to, do którego się przyzwyczaił (np. w przypadku przeprowadzki), zaczyna się dramatyczna utrata liści. Jest to bardzo częste i normalne zjawisko, dlatego wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i stworzyć dla Twojego zielonego podopiecznego optymalne warunki rozwoju. Benjamin bardzo dobrze czuje się w warunkach sporego oświetlenia, ale radzi sobie też bardzo dobrze w miejscach lekko zacienionych. W lecie może stać na balkonie, jednak należy pamiętać, aby wprowadzać go stopniowo do większego nasłonecznienia.  Temperatura w ciągu całego roku nie powinna spadać poniżej 15°C. 

 

Figowiec jest wrażliwy na powiewy ciepłego i chłodnego powietrza. Oznacza to dla nas między innymi to, że roślina nie powinna stać w okolicach grzejnika (szczególnie w okresie zimowym) lub obok często otwieranych okien w okresie jesienno-zimowym. Nawet kilkuminutowy pobyt w przeciągu z zimnym powietrzem może doprowadzić do utraty liści. 

 

 

 

Podlewanie Figowca powinno odbywać się 1-2 razy w tygodniu. Zarówno przesuszenie bryły korzeniowej jak i jej przelanie jest bardzo niekorzystne dla rośliny. Ogólnie przyjmuje się zasadę, żeby nie podlewać go, dopóki podłoże nie wyschnie na głębokość 2-3 cm.

Bryłę korzeniowe należy podlewać wodą o temperaturze pokojowej, ubogą w wapń, aż spodek będzie pełny. Po 20 minutach należy wylać zawartość spodka lub wypełnić go kamykami, aby uniknąć zamoknięcia. Alternatywnie można dostosować bilans wodny do metody podlewania zanurzeniowego. Namocz dobrze wysuszoną bryłę korzeniową w wiadrze ze stojącą wodą, aż nie będą się unosić pęcherzyki powietrza. Fikusa podlewa się ponownie dopiero wtedy, gdy podłoże jest w znacznym stopniu wysuszone. W zależności od pory roku i wielkości doniczki może upłynąć kilka tygodni. Aby figowiec czuł się jak w domu, wilgotność powietrza w jego bezpośrednim otoczeniu powinna wynosić od 50 do 70 procent.

W fazie wzrostu należy co dwa tygodnie nawozić drzewko figowca płynnym nawozem do roślin zielonych. Aby uniknąć przenawożenia, należy zmniejszyć o połowę dawkę nawozu podaną przez producenta. Od października do lutego dawkę nawozu podaje się co 6 tygodni. Należy pamiętać, że nigdy nie powinno się podawać nawozu do przesuszonej gleby. Zawarte w niej sole mogą powodować poparzenia korzeni, w wyniku których cierpiąca roślina traci liście. Podlewamy przed i po nawożeniu czystą wodą o temperaturze pokojowej.

Zwykle każdy wzrost figowca jest przyjmowany z radością, dlatego coroczne przycinanie nie jest uwzględniane w programie pielęgnacyjnym. Jeśli jednak dojdzie do zbyt dużego przerośnięcia, wiosną należy przyciąć bardzo długie pędy. Przycinamy nożyczkami w niewielkiej odległości od węzłów liściowych, dzięki czemu stymulujemy krzaczasty wzrost figowca. Jeśli zauważy się suche lub martwe gałązki, należy je niezwłocznie usunąć.

Ponieważ wolno rosnące drzewo figowca spędza kilka lat w swoim podłożu, zalecamy stosowanie stabilnej strukturalnie ziemi doniczkowej. Zawiera ona zrównoważoną mieszankę składników organicznych i nieorganicznych, które gwarantują stabilność i wystarczającą wentylację korzeni. Najlepiej unikać taniej ziemi doniczkowej z torfem. Im większa zawartość torfu, tym szybciej podłoże gęstnieje, co utrudnia korzeniom wchłanianie wody i substancji odżywczych.

R-FIC-BEN-KIN-1

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Cieniolubne
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Australia i Nowa Z.
Azja Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.