Agrecol Hydrożel 250 g
search
  • Agrecol Hydrożel 250 g

Agrecol Hydrożel 250 g

37,20 zł

(37,20 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych

Agrecol Hydrożel to innowacyjne rozwiązanie w postaci mikro kryształków pomagających w magazynowaniu wody w podłożu i poprawieniu gospodarki wodnej roślin. Hydrożel przyczynia się również do lepszego wykorzystania składników pokarmowych. 250 gramowe opakowanie wyposażone w zamknięcie wielokrotne typu Zipp.  

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

Produkt w postaci mikro kryształków przeznaczonych do magazynowania wody w glebie. Preparat jest przeznaczony dla roślin doniczkowych — uprawianych w domu, na balkonie i tarasie, a także dla roślin uprawianych bezpośrednio w gruncie — w ogrodzie i na działce. Mikro kryształki wchłaniają wodę i składniki pokarmowe tworząc miękki hydrożel. W okresie suszy rośliny pobierają wodę zawartą w hydrożelu. Preparat przyczynia się do lepszego zastosowania składników pokarmowych.

Stosowanie Hydrożelu: 

  

  • przyspiesza kiełkowanie nasion i wzrost młodych roślin,
  • wpływa pozytywnie na ukorzenianie się młodych sadzonek, 
  • pomoc roślinom przy tworzeniu rozbudowanego systemu korzeniowego, 
  • korzystnie oddziałuje na wzrost części nadziemnej oraz poprawia kondycję roślin. 

Proces pobierania i oddawania wody przez mikro kryształki może następować wielokrotnie w ciągu całego okresu wegetacji. Produkt jest wydajny oraz bezpieczny dla środowiska. Hydrożel posiada zdolność magazynowania wody przez 4 lata. 

Skład: Poliakrylan sody (99%), woda (1%). 

Sposób użycia i dawkowanie: 

 

Rośliny doniczkowe odmierz 10 g hydrożelu i wymieszaj z 16 l podłoża. Tak przygotowaną mieszanką napełnij doniczki lub pojemniki. Po posadzeniu rośliny obficie podlej wodą. W przypadku roślin preferujących mniejsze ilości wody hydrożel stosować w dawce 10 g na 34 litry podłoża. W przypadku roślin wymagających większej ilości wody oraz w przypadku podłoży porowatych o dużej przepuszczalności dla wody (piasek, kora, żwir, keramzyt) hydrożel stosować w dawce 10 g na 11 litrów. 

Rośliny balkonowe: odmierz 10 g hydrożelu i wymieszaj z 12 l podłoża. Tak przygotowaną mieszanką napełnij doniczki lub pojemniki. Po posadzeniu rośliny obficie podlej wodą. 

Przechowywanie oraz środki ostrożności:

Przechowywać w zamknięciu. Chronić przed dziećmi. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty w suchym pomieszczeniu i temperaturze nie niższej niż 0℃ i nie wyższej niż 30℃. Nie wdychać pyłu. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza — pokaż opakowanie lub etykietę. 

N-AGR-HYD-1
4 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.