• Obecnie brak na stanie
Kroto Excellent
search
 • Kroto Excellent
 • Kroto Excellent
 • Kroton Pstry, Trójskrzyn 'Excellent' - (Codiaeum variegatum var. pictum 'Excellent')
 • Kroto Excellent
 • Kroto Excellent
 • Kroton Pstry, Trójskrzyn 'Excellent' - (Codiaeum variegatum var. pictum 'Excellent')

Kroton Pstry, Trójskrzyn 'Excellent' - (Codiaeum variegatum var. pictum 'Excellent')

35,00 zł
Brutto

Krotony to rośliny niebywale dekoracyjne. Będą wspaniałą ozdobą naszego domu czy mieszkania ze względu na swoje duże liście mieniące się feerią barw. 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem.
 •   Około 20-25°C
 •   1-2 raz w tygodniu kiedy 2-3 cm wierzchniej warstwy podłoża przeschną. 
 •   Lekkie, próchniczne i przepuszczalne podłoże, które składa się z mieszanki torfu, kompostu i piasku. 
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych, może powodować wymioty, biegunkę i alergie skórne.

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 45 cm

Średnica doniczki: 14 cm

Trójskrzyn to Polska nazwa wymiennie stosowana z Krotonem Pstrym. Roślina pochodzi z Malezji i Indii Wschodnich, gdzie w naturalnych warunkach rośnie jako krzew, a nawet niewielkie drzewo. Do Europy sprowadzony w XIX wieku. 

Liście początkowo zielone z czasem zaczynają wybarwiać się na żółto, czerwono, bordowo czy pomarańczowo stwarzając rewelacyjny efekt „płonącego” drzewka. 

Kroton jest rośliną niesamowicie wdzięczną i łatwą w pielęgnacji dlatego polecamy go początkującym „Roślinnikom”. Podlewanie 2-3 razy w tygodniu w zupełności mu wystarczy. W zimie możemy ograniczyć się do podlewania 1-2 razy w tygodniu (albo co 4-5 dni) należy jednak pamiętać, żeby go nie przesuszyć ani nie przelać. Podłoże powinny być cały czas lekko wilgotne a woda, jaką stosujemy w tym celu odstana lub przefiltrowana. Będzie wdzięczny za zraszanie jego efektownych liści od czasu do czasu. 

Krotony preferują lekkie, próchnicze i przepuszczalne podłoże, które składa się z mieszanki torfu, kompostu i piasku. Jest to bardzo ważne, żeby korzenie nie stały w wodzie, bo może to doprowadzić do ich gnicia a w efekcie do śmierci rośliny. 

Trójskrzyn preferuje jasne lub lekko zacienione stanowiska. Nie należy stawiać doniczki z krotonem bezpośrednio na słońcu, bo silne promienie słoneczne spowodują poparzenia liści. Natomiast kiedy będzie zbyt ciemno, roślina wyblaknie i straci kolory, a wszystkie liście staną się jednolicie zielone.

Pielęgnacja tych roślin ogranicza się praktycznie do ścierania kurzu z liści co kilka miesięcy i przycinania uschniętych liści czy pędów. Należy jednak przy tym pamiętać, że Kroton to roślina wywodząca się  z rodziny wilczomleczowatych i wydziela biały płyn, który jest toksyczny. Może powodować reakcje alergiczne w kontakcie z naszą skórą lub biegunkę i wymioty w przypadku dostania się do układu pokarmowego. Jest też niebezpieczny dla zwierząt.

R-KRO-EXC-1

Opis

Średnica doniczki
14 cm
Filtruj według
Idealne na prezent
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Azja Południowo-Wschodnia

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.