Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'
search
 • Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'
 • Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'
 • Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'
 • Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'
 • Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'

Ceropegia Woodii 'Sznur Serc'

35,00 zł

(35,00 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Ceropegia Woodii to piękna i łatwa w uprawie roślina, która doda uroku każdemu pomieszczeniu. Roślina ta jest idealna do uprawy w doniczkach wiszących, na półkach lub jako ozdoba okna. Jest niezwykle wdzięczną rośliną domową i wymaga niewielkiej ilości pracy oraz małych nakładów energii podczas pielęgnacji. Jej małe, sercowate liście i długie, zwisające pędy nadają jej delikatny i elegancki wygląd, który zachwyci każdego miłośnika roślin doniczkowych.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie w bezpośrednim słońcu.
 •   Optymalna temp. otoczenia 21°C-29°C
 •   Podlewać dopiero kiedy 2-3 cm z wierzchu przeschną.
 •   Żyzne lekko kwaśne i przepuszczalne podłoże. Można dodać nieco gruboziarnistego piasku albo perlitu.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •  Jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. 

Parametry rośliny:
Wysokość w doniczce: Ceropegia zwiesz się dół. Nie rośnie na wysokość (dł. pędu około 25 cm) 
Średnica doniczki: 6 cm

Pochodzenie

W kręgach botanicznych Ceropgia Woodii jest jednym z gatunków rodzaju Ceropegia, które są uprawiane jako ozdobne rośliny domowe. Jest to roślina, która wytwarza mocno ukorzenioną bulwę. Gatunek endemiczny dla południowej części Afryki, rośnie w dzikich miejscach Suazi, Zimbabwe i RPA.  

Wygląd

Ceropegii Wodii znana jest również pod określeniem 'String of Hearts' (Sznur Serc/Łańcuch Serc), która to została nadana, aby opisać wygląd spływających fontanną sercowatych liści umieszczonych naprzeciwlegle na cienkich, delikatnie purpurowo wybarwionych pędach. Liście Ceropegii są skórzaste, sercowatego lub nerkowatego kształtu z wierzchu zdobione srebrzysto-zielonym marmurkowym wzorem. Spodnia część blaszki liściowej ma niesamowicie ciekawe różowe lub purpurowe wybarwienie. 

Oświetlenie

'String of Hearts' jest jedną z najbardziej tolerancyjnych roślin domowych zaliczanych do sukulentów. Jest to bardzo przyjazna roślina dla każdego, nawet dla początkujących. Nie wymaga częstego podlewania i uwielbia spędzać czas w jasnych miejscach. Rozjaśnia swoim pięknem każde gospodarstwo domowe, wymagając przy tym niewiele wysiłku. Ceropegia jest miłośnikiem światła i lubi go otrzymywać dużo.  Należy więc zadbać o to, aby roslina była jak najbardziej wyeksponowana, ale na rozproszone, przefiltrowane światło, najlepiej w pobliżu południowego lub zachodniego okna. Pamiętaj również, aby od czasu do czasu obrócić roślinę. W ten sposób zapewnisz, że wszystkie strony Twojego 'Sznura serc' otrzymają zrównoważoną ilość światła słonecznego i będą miały równomierny kolor. 

Podlewanie

Ceropegia Woodii jest bardziej odporna na suszę niż inne rośliny. Nie tylko jest tolerancyjna na suszę, ale także lubi okresy suszy pomiędzy podlewaniem. W związku z tym lepiej akceptuje suchą glebę niż mokrą i należy ją rzadko podlewać. Mimo to, pamiętajmy jednak, że lubi częstsze podlewanie niż wiele innych gatunków sukulentów. Aby jak najlepiej zadbać o nasze serduszka na łańcuchu, w pierwszej kolejności należy sprawdzić palcem poziom wilgotności gleby i zobaczcie, czy jest ona wilgotna tuż pod powierzchnią. Jeśli tak, nie trzeba jej podlewać. Jeśli gleba wydaje się być znacznie przesuszona, dopiero wtedy roślina jest gotowa do picia. Pozwól, aby gleba wyschła pomiędzy podlewaniem, a następnie podlej ją głęboko. 

Przesadzanie

Ceropegię można przesadzać raz na 2 lub więcej lat. W tym celu należy wybrać nieco większą doniczkę niż ta, w której rośliny „mieszkała” do tej pory, aby umożliwić jej lepszy wzrost. Przed przeniesieniem rośliny do nowego domu, sprawdź dokładnie stan jej korzeni i bulw. Wszystkie uschnięte lub nadgniłe korzenie usuwamy przed włożeniem do nowego podłoża. Najlepszym okresem na przesadzanie Ceropegii jest wiosna i lato.
Najlepszym podłożem do uprawy Ceropegii będzie mieszanka podłoża uniwersalnego oraz podłoża dla sukulentów. Ziemia, w której chcemy posadzić roślinę, nie może być zbyt ciężka, gdyż wówczas będzie zatrzymała wodę co z kolei doprowadzi do żółknięcia przepięknych liści.

Nawożenie

Ceropegię nawozimy w sezoenie wegetacyjnym (od Wiosny do połowy lata) nawozem dla roślin domowych co dwa tygodnie lub zgodnie z zaleceniami producenta podanymi na etykiecie produktu. Pod koniec lata najlepiej zaprzestać nawożenia i pozwolić roślinie przejść w okres półsnu jesienią i zimą. 

Ceropegia Woodii jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi.  

R-CER-WOO-1
4 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Idealne na prezent
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Afryka
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.