Adromischus cooperi Schuldiantus
search
 • Adromischus cooperi Schuldiantus
 • Adromischus cooperi Schuldiantus
 • Adromischus cooperi Schuldiantus
 • Adromischus cooperi Schuldiantus
 • Adromischus cooperi Schuldiantus
 • Adromischus cooperi Schuldiantus

Adromischus cooperi Schuldiantus

21,00 zł

(21,00 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Ten gatunek jest popularny wśród miłośników sukulentów ze względu na swój wyjątkowy wygląd i niewielkie wymagania pielęgnacyjne. Może być uprawiany w donicach, ogrodach skalnych lub jako część kolekcji sukulentów. Jest to również doskonały wybór dla początkujących, którzy dopiero zaczynają eksperymentować z uprawą sukulentów. Przy odpowiedniej pielęgnacji Adromischus schuldtianus może żyć przez wiele lat i nadal dostarczać swoim właścicielom pięknych i ciekawych roślin do podziwiania.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Może być słoneczny parapet, ale nie powinien stać cały czas w słońcu.
 •   Temp. otoczenia 24°C
 •   Podlewanie w lecie około 1 na 15 dni. W zimie znacznie ograniczamy podlewanie 1 na miesiąc.
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem i drobnym keramzytem.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych.   

Parametry rośliny:
Wysokość w doniczce: około 9 cm wraz z doniczką 
Średnica doniczki: 5.5 cm

Adromischus cooperi schuldtianus to niewielki sukulent pochodzący ze skalistych zboczy Afryki Południowej i Namibii. Należy do rodziny Crassulaceae, która obejmuje różnorodne rośliny, takie jak roślina jadeitowa i kurdybanek. Jego nazwa pochodzi od greckich słów adros oznaczjącego „gruby”, „mięsisty” oraz mischos oznaczającego „pęd". 

Rośliny są zazwyczaj niewielkie, ich maksymalna wysokość wynosi około 10 cm. Szczególnie rozrastają się na szerokość, stopniowo pokrywając powierzchnię naczynia. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków na rynku, zarówno ze względu na niewielkie rozmiary, jak i na łatwość uprawy, cieszą się również dużym uznaniem wśród osób, które nie są przyzwyczajone do posiadania sukulentów we własnym ogrodzie czy tarasie. Ze względu na swoje zdolności okrywowe, dobrze sprawdzają się w kompozycjach doniczkowych. Łodygi Adromischus są krótkie i zdrewniałe, a liście grube i mięsiste, które mają niebiesko-zielony kolor z nieregularnymi czerwono-brązowymi plamami na górnej powierzchni. Liście wyrastają bezpośrednio z łodygi na wzór rozety i są ułożone w zwarte skupiska. Roślina wytwarza małe, rurkowate, białe lub różowe kwiaty, które rosną w skupiskach na wysokich łodygach w lecie. 

Adromischus schuldtianus jest stosunkowo łatwą rośliną do pielęgnacji i może rozwijać się w pomieszczeniach lub na zewnątrz w różnych warunkach. Preferuje dobrze przepuszczalną glebę na przykład mieszanka torfu i piasku z dodatkiem odrobiny żwiru. Może tolerować warunki suszy, ale korzysta również z okazjonalnego podlewania. Ta roślina wymaga jasnego, pośredniego światła, ale może również tolerować niektóre bezpośrednie światło słoneczne. Trzeba wówczas uważać i obserwować roślinę czy na jej liściach nie pojawiają się żółte cętki lub, czy skórka liścia nie zaczyna się marszczyć (jest to dla nas znak do przestawienia doniczki z sukulentem). W przypadku uprawy w pomieszczeniach zamkniętych należy umieścić ją w pobliżu słonecznego okna lub pod lampą do uprawy. Adromischus rozwija się w ciepłym środowisku (idealna temperatura to 24 ° C), ale dobrze rosną nawet w niższych temperaturach. Ich limit to 5 - 10 ° C. W zimie dobrze jest umieścić je w osłoniętym środowisku, a zwłaszcza z dala od deszczu: stagnacja wody między liśćmi może być śmiertelna. Regularne podlewanie w lecie (około co dwa tygodnie), skąpe w zimie (jeden na miesiąc) zapewni roślinie zdrowy rozwój.  

Nawożenie można ograniczyć do okresu wegetacji i po przesadzeniu do odpowiedniego podłoża jednak sukulenty doskonale radzą sobie nawet bez nawożenia.  

Można uzyskać nowe okazy Adromischus bardzo łatwo przez sadzonki, począwszy od liści. Wystarczy odciąć zdrowy liść, pozwolić mu odpocząć jeden dzień w ciepłym otoczeniu, aby wysuszyć ranę, a na koniec umieścić go pionowo w doniczce z odpowiednią ziemią. 

R-ADR-SCH-1
20 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Afryka
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.