Dracena Fragrans Cintho
search
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho
 • Dracena Fragrans Cintho

Dracena Fragrans 'Cintho' - Dracena Wonna

34,99 zł

(34,99 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Odmianę Cintho charakteryzuje elegancki pokrój i piękny, gęsty pióropusz długich, szerokich, łukowato wygiętych liści, rozwijających się na szczycie pędu. Liście tej odmiany są spiczasto zakończone, a przez ich środek, wzdłuż nerwu głównego, przebiega pas jaśniejszej wręcz limetkowej zieleni nadający roślinie wspaniałych walorów dekoracyjnych.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w pełnym słońcu.
 •   16°C-25°C
 •   Podlewanie 1-2 razy w tygodniu. Utrzymujemy dużą wilgotność wokoło rośliny. W okresie zimowym podlewanie raz na tydzień. Często    zraszać. 
 •   Podłoże powinno być lekkie próchniczne i przepuszczalne. Mieszanka ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem z        dodatkiem torfu.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Spożycie może powodować biegunkę, wymioty i alergie skórne.   

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: około 50 cm
Średnica doniczki: 12 cm

Jest to jedna z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych dracen.  Łatwo zrozumieć, dlaczego jest tak poszukiwana i, mimo że Dracena wonna ma swoich fanów to właśnie odmiany „wariegatowe” znajdują dużo więcej poklasku. Pochodzi z subtropikalnych i tropikalnych terenów Azji i Afryki. 

Idealne miejsce dla Draceny Wonnej jest w pomieszczeniach zamkniętych. Najlepiej usytuować je w pobliżu okna z przefiltrowanym światłem słonecznym. Zbyt mała ilość światła spowoduje utratę koloru liści i może zahamować wzrost rośliny. Z kolei wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spalić liście rośliny i spowodować ich zwiędnięcie. Na zewnątrz, roślina radzi sobie najlepiej w bardziej zacienionym miejscu.

Do uprawy Dracen najlepiej sprawdzą się mieszanki żyznego i przepuszczalnego podłoża, gdyż roślina nie radzi sobie w sytuacji, gdy korzenie stoją w wodzie. Ważne, aby doniczka miała otwór drenujący. Jeśli nie posiadasz takiej, zadbaj, aby na dno osłonki wysypana była 2 cm warstwa keramzytu. Ziemia powinna być dodatkowo wymieszana z perlitem, piaskiem lub włóknem kokosowym

W sezonie wegetacyjnym (od wiosny do jesieni) utrzymuj glebę równomiernie wilgotną, ale nie mokrą. Zmniejsz ilość wody w okresie od późnej jesieni do zimy. Nigdy jednak nie dopuszczaj do całkowitego wyschnięcia gleby. Zbyt mokra lub zbyt sucha gleba może powodować problemy zdrowotne roślin.

Darcena Wonna najlepiej radzą sobie w temperaturach od 16°C do 24°C. Unikaj temperatur poniżej 10 stopni. Jeśli Draceny zostały tymczasowo przeniesione na zewnątrz na lato, należy je przenieść do środka, zanim temperatura osiągnie ten punkt.

Utrzymuj poziom wilgotności między 40 a 50 procent, co naśladuje rodzime środowisko rośliny. Aby podnieść wilgotność rośliny, użyj nawilżacza powietrza lub umieść doniczkę na tacy z wodą i kamykami. Nie pozwól, aby dno doniczki dotykało wody. Można również regularnie zraszać liście.

R-DRA-FRA-CIN-1
5 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.