Rośliny te mają umiarkowaną tolerancję na suszę, wolą regularne aplikacje wodne. Jednakże są wspaniałomyślne i będą wybaczać, jeśli przegapimy podlewania ich kilka razy. Dla najlepszego wzrostu i wydajności jednak regularne nawadnianie jest najlepsze.
Wiosną i latem, gdy roślina aktywnie rośnie, podlewaj gdy górne 2 cm gleby są suche w dotyku. W miesiącach zimowych, kiedy roślina przechodzi w stan spoczynku, wówczas ograniczamy podlewanie. Nadal jednak stosujemy metodę kontrolną z 2 cm warstwą suchej ziemi. Wtedy jest doskonały czas na podlanie rośliny.
Rodzinnym domem Syngonium są tropikalne lasy Ameryki Południowej i Środkowej, w których panuje spora wilgotność. Podczas hodowania tych roślin w pomieszczeniach ważne jest tworzenie odpowiedniej wilgotności, aby rosły prawidłowo i bez problemów. Zraszanie liści dwa do trzech razy w tygodniu, ustawienie pojemnika na wypełnionej kamieniami tacy, która wyłapuje nawadnianą wodę, jak również zamgławianie sprawdzą się doskonale.
Nie należy umieszczać Syngonium w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest szczególnie suche, czyli w pobliżu systemu grzewczego lub otworów wentylacyjnych.
Syngonium jest bardzo wszechstronny, jeśli chodzi o jego potrzeby oświetleniowe i co toleruje. Rośliny usytuowane w jasnych pomieszczaniach z dużym dostępem do światła rosną bardzo ładnie i bujnie. Ich liście mienią się różnymi odcieniami zieleni od bardzo ciemnych po prawie kremowo białe. Międzywęźla są krótkie a liście gęsto przy sobie umiejscowione. Jeśli postawimy roślinę w warunkach niewystarczającego nasłonecznienia, liście zaczną blednąć a międzywęźla wydłużać się, co stworzy wrażenie, że roślina znacznie się przerzedziła.