Syngonium White Butterfly
search
 • Syngonium White Butterfly
 • Syngonium White Butterfly
 • Syngonium White Butterfly
 • Syngonium White Butterfly
 • Syngonium White Butterfly
 • Syngonium White Butterfly

Syngonium White Butterfly

45,50 zł
Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Odmiana „White Butterfly” charakteryzuje się wyjątkowym wybarwieniem liści. Przez środek blaszki liściowej przechodzi wyraźny biały nerw, który w miarę oddalania się od centrum zaczyna tworzyć mozaikę w różnych odcieniach zieleni. Obwódka liści wykończona jest ciemnym odcieniem zieleni, co odznacza „White Butterfly” od innych syngonium. Jego pojedyncze, strzałkowe, długoogonkowe liście dorastają nawet do 30 cm długości. 

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem lub półcień.
 •   Około 15-29°C
 •   2-3 raz w tygodniu w lecie. 1-2 razy w tygodniu w zimie. 
 •   Żyzne, lekko kwaśne i przepuszczalne podłoże z domieszką piasku, perlitu lub wermikulitu.   
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych, może powodować wymioty, biegunkę i alergie skórne.

Parametry rośliny

Wysokość w doniczce: 25 cm
Średnica doniczki: 12 cm

Zroślichy powinny być sadzone w dobrze drenującej, żyznej i kwaśnej glebie o pH od 5,5 do 6,5 i utrzymywane w wilgotnych warunkach w temperaturze od 15°C do 29°C

Ponieważ Syngonium pochodzi z subtropikalnych i tropikalnych środowisk, jest wrażliwy na temperatury poniżej 10°C, nawet w pomieszczeniach. Zbyt niskie temperatury wewnątrz, mogą spowodować uszkodzenie, a nawet śmierć rośliny. Aby uzyskać najlepszy wzrost, należy utrzymywać temperaturę w pomieszczeniach w zakresie od 15°C do 29°C.

Zroślicha jest łatwą w pielęgnacji rośliną domową stwarzającą niewielką ilości problemów. Jest idealna dla początkujących, którzy pragną wewnątrz zieleni, bez ogromnego nakładu energii. Za minimum poświęconej uwagi odwdzięczy się piękną mozaiką liści o niesamowitym obrazku, który przyciąga wzrok w każdym rodzaju pomieszczenia. 

Rośliny te mają umiarkowaną tolerancję na suszę, wolą regularne aplikacje wodne. Jednakże są wspaniałomyślne i będą wybaczać, jeśli przegapimy podlewania ich kilka razy. Dla najlepszego wzrostu i wydajności jednak regularne nawadnianie jest najlepsze.

Wiosną i latem, gdy roślina aktywnie rośnie, podlewaj gdy górne 2 cm gleby są suche w dotyku. W miesiącach zimowych, kiedy roślina przechodzi w stan spoczynku, wówczas ograniczamy podlewanie. Nadal jednak stosujemy metodę kontrolną z 2 cm warstwą suchej ziemi. Wtedy jest doskonały czas na podlanie rośliny. 

Rodzinnym domem Syngonium są tropikalne lasy Ameryki Południowej i Środkowej, w których panuje spora wilgotność. Podczas hodowania tych roślin w pomieszczeniach ważne jest tworzenie odpowiedniej wilgotności, aby rosły prawidłowo i bez problemów. Zraszanie liści dwa do trzech razy w tygodniu, ustawienie pojemnika na wypełnionej kamieniami tacy, która wyłapuje nawadnianą wodę, jak również zamgławianie sprawdzą się doskonale. 

Nie należy umieszczać Syngonium w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest szczególnie suche, czyli w pobliżu systemu grzewczego lub otworów wentylacyjnych.

Syngonium jest bardzo wszechstronny, jeśli chodzi o jego potrzeby oświetleniowe i co toleruje. Rośliny usytuowane w jasnych pomieszczaniach z dużym dostępem do światła rosną bardzo ładnie i bujnie. Ich liście mienią się różnymi odcieniami zieleni od bardzo ciemnych po prawie kremowo białe. Międzywęźla są krótkie a liście gęsto przy sobie umiejscowione. Jeśli postawimy roślinę w warunkach niewystarczającego nasłonecznienia, liście zaczną blednąć a międzywęźla wydłużać się, co stworzy wrażenie, że roślina znacznie się przerzedziła.

Image
R-SYN-WHI-BUT-1
8 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Kolekcjonerskie
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.