• Obecnie brak na stanie
Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
search
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka
 • Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka

Tradescantia ‘Nanouk’ Trzykrotka

18,99 zł

(13,90 zł szt.)

Brutto

Przedstawiamy Wam Tradescantia Nanouk, nową obowiązkową roślinę do wnętrz dla miłośników roślin.

Tradescantia Nanouk, czyli trzykrotka jest obecnie jedną z najmodniejszych roślin na Instagramie ze względu na jej piękne liście. Jasnozielone i kremowe paski na liściach przebijają od spodu intensywnym, różowo-fioletowym kolorem czyniąc Trzykrotkę niebywale atrakcyjną.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 • Jasne miejsce z rozproszonym albo bezpośrednim światłem.
 • Temp. około 18°C-25°C
 • Podlewanie 1-2 razy w tygodniu w zależności czy roślina ma dużo światła.
 • Podłoże powinno być mieszanką ziemi do roślin zielonych pasku lub perlitu.
 • Brak danych dotyczących oczyszczania powietrza.
 • Roślina toksyczna, spożycie może wywołać objawy zatrucia.

Wysokość w doniczce: 9 cm

Średnica doniczki: 5.5 cm

Przedstawiamy Wam Tradescantia Nanouk, nową obowiązkową roślinę do wnętrz dla miłośników roślin.
Tradescantia Nanouk, czyli trzykrotka jest obecnie jedną z najmodniejszych roślin na Instagramie ze względu na jej piękne liście. Jasnozielone i kremowe paski na liściach przebijają od spodu intensywnym, różowo-fioletowym kolorem czyniąc Trzykrotkę niebywale atrakcyjną. Liście rosną gęsto na grubych łodygach. Nie jest ona podobna do żadnej innej Tradescantii, ponieważ jest to nowa odmiana wyhodowana przez zapylenie krzyżowe dwóch wybranych siewek Tradescantia albiflora w Holandii w 2012 roku. Rośliny Tradescantia pochodzą z Ameryki Środkowej, Meksyku i Ameryki Południowej, ale Tradescantia Nanouk pochodzi z Sappemeer w Holandii. Chociaż jest stosunkowo nową rośliną, nie jest trudna w pielęgnacji. W rzeczywistości jest to jedna z najłatwiejszych roślin domowych do opieki, co czyni ją doskonałym wyborem dla początkujących!
Ciekawostka: Tradescantia Nanouk to roślina opatentowana w Holandii w celu stworzenia nowych, odpornych i silnych roślin Tradescantia o pięknym zabarwieniu kwiatów i wysokiej jakości wykonania.

Najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o Tradescantia Nanouk jest to, że szybko rośnie! Oznacza to, że trzeba będzie ponownie przesadzić ją wiele razy w ciągu sezonu wegetacyjnego jeśli wybierzemy dla niej zbyt małe naczynie na początku. Jednym z sygnałów, że trzeba przesadzić Tradescantia Nanouk jest to, że korzenie okrążają dno doniczki lub wyrastają z otworów drenażowych.

Jest uważana za trującą lub toksyczną dla dzieci, ludzi i zwierząt domowych. Trzymaj zwierzęta domowe z dala od soku, ponieważ może on powodować zapalenie skóry i rozstrój żołądka w przypadku spożycia.

 

Tradescantia Nanouk możemy nawozić raz lub dwa razy w miesiącu, nawozem do roślin domowych rozcieńczonym do połowy zalecanej siły.

Problemy, jakie możemy napotkać przy opiece nad Trzykrotką to nadmierne podlewanie. Jest to głównym problemem Tradescantia Nanouk, ponieważ może to powodować infekcje grzybicze i gnicie korzeni.

 

Podczas sadzenia Tradescantia Nanouk w doniczce, ważne jest, aby użyć standardowej, dobrze przepuszczalnej ziemi dla roślin domowych zmieszanej z gruboziarnistym piaskiem, korą storczyków lub perlitem. Należy także użyć pojemnika lub sadzarki z otworem w dnie, aby zapewnić drenaż.

Pielęgnacja Tradescantia Nanouk jest dość łatwa, nawet początkujący rodzice roślin będą w stanie się nią odpowiednio zająć. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad. 
Po pierwsze, na naszej liście, jest zapewnienie jej jasnego, pośredniego światło słonecznego lub pełnego słońca, ponieważ prowadzi to do większej produkcji kwiatów.

Częsty problem: Jeśli kolor liści Tradescantia Nanouk blaknie, może to oznaczać, że dostaje zbyt mało słońca. Umieść swoją Trzykrotkę  w pobliżu słonecznego okna lub w parnej łazience. Jeśli Tradescantia Nanouk nie dostaje wystarczającej ilości światła, stanie się nisko osadzona. Liście będą także nieco mniejsze, bardziej zielone i mniej ubarwione.
Następnym bardzo ważnym czynnikiem, który zapewni nam sukces przy opiece na Trzykrotką jest woda. Kiedy górne 2 cm gleby są suche, jest to znak, że możemy podlewać naszą roślinę. Zazwyczaj wystarczy raz w tygodniu. To zależy jednak od rodzaju światła, które roślina otrzymuje. Ważne jest, aby utrzymać glebę wilgotną, ale unikać nadmiernego podlewania. Częsty problem: Jeśli Twoja Tradescantia Nanouk wygląda matowo i niezdrowo, może to być spowodowane zbyt dużą ilością wody.

R-TRA-NAN-1

Opis

Filtruj według
Kolekcjonerskie
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa
Ameryka Środkowa
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.