• Obecnie brak na stanie
Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
search
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'
 • Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'

Senecio Rowleyanus - Starzec Rowleya 'Sznur Pereł'

35,00 zł
Brutto

Uwielbiany przez wszystkich 'Sznur Pereł' to wieloletni sukulent pochodzący a południowo-zachodniej Afryki, nazwany na cześć brytyjskiego botanika specjalizującego się w sukulentach – Gordona Douglasa Rowleya. Jego potoczna nazwa idealnie odzwierciedla wyjątkowy wygląd rośliny, która rewelacyjnie będzie wyglądała w wiszących doniczkach koszach lub na szczycie półki opadając kaskadowo licznymi sznureczkami usianymi zielonymi paciorkami liści.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 • Jasne miejsce może być słoneczny parapet, ale nie w bezpośrednim słońcu.
 • Temp. około 18°C-25°C
 • Podlewanie raz w tygodniu w zależności czy roślina ma dużo światła. Jeśli mniej może być nawet co 10 dni.
 • Podłoże powinno być mieszanką ziemi do roślin zielonych, piasku lub perlitu.
 • Oczyszcza powietrze.
 • Roślina nie jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi. Może powodować reakcje alergiczne, biegunkę i/lub wymioty po spożyciu.

Parametry rośliny:
Średnica doniczki: 6 cm
Wysokość w doniczce: roślina płożąca długość pędu około 10 cm. 

Starzec jest niezwykle atrakcyjnie wyglądającą rośliną domową bardzo chętnie kupowaną i uprawianą w domach ze względu na swój nietypowy wygląd. Jego mięsiste soczysto zielone, kuliste liście przywodzą na myśl nawleczone na sznur perły lub też zielony groszek. Zwisający pokrój Senecio daje ogromne możliwości aranżacyjne, szczególnie zwracając uwagę na fakt, że pędy Starca potrafią dorastać do 100 cm długości. Tylko pomyśl, co można z tego upleść! 

WYMAGANIA: 
Podłoże: 

Z uwagi na fakt, iż Senecio jest sukulentem zamieszkującym afrykańskie skaliste tereny, w jego uprawie powinniśmy brać pod uwagę podłoża piaszczyste, dobrze przepuszczalne, lekkie i dobrze zdrenowane. Bardzo dobrze sprawdzi się w jego uprawie gotowa mieszanka dla kaktusów i sukulentów lub zwykła ziemia uniwersalna wymieszana dodatkowo z materią nieorganiczną w postaci piasku, drobnego perlitu lub żwirku, seramisu, wermikulitu czy keramzytu, które zapewnią odpowiednią chłonność i napowietrzenie. 

Podobnie jak dla innych sukulentów, zastoje wody w podłożu mogą być zabójcze dla Starca dlatego unikajmy podłoża ciężkiego, zwartego, które magazynuje wodę na dłużej. 

Pamiętajmy, że nasz 'Sznur Pereł' puszcza korzenie praktycznie od momentu dotknięcia podłoża, jednak jego system korzeniowy jest bardzo płytki, dlatego roślina nie potrzebuje głębokich doniczek.  

Podlewanie: 

Pomimo, że Starzec Rowleya jest sukulentem i nie wymaga częstego podlewania, musimy pamiętać, że jest wrażliwy na zupełny brak wody i podłoże nie powinno mieć długich okresów suszy. Jak najbardziej powinniśmy odczekać między podlewaniami, aby podłoże przeschło jednak nie powinno długo pozostawać w takim stanie. Tak się nie godzi... Jeśli nie jesteśmy pewni jak często podlewać naszego sukulenta, dobrym pomysłem jest ważenie doniczki, przed podlaniem (jeśli jest już bardzo lekka to znak, że czas podlać roślinę) lub wykonujemy co kilka dni serię podlań, ale bardzo małą ilością wody. 

 

Nasłonecznienie: 

Senecio Rowleya w swoich rodzimych terenach rośnie w bardzo nieprzychylnych warunkach, gdzie tworzy zwartą okrywę. Dla jak najlepszych efektów wizualnych powinniśmy stworzyć mu warunki wzrostu analogiczne do tych z jego rodzinnych stron. Pamiętajmy, że rośnie on w otoczeniu skał i często w cieniu innych większych roślin, dlatego idealne stanowisko dla jego hodowli powinno być w jasnym miejscu, ale z dala od bezpośredniego dostępu promieni słonecznych. Jeśli umieścimy Starca w zbyt jasnym miejscu, możemy doprowadzić do pojawienia się na powierzchni jego liści brązowych plam. Z kolei jeśli umieścimy go w zbyt dużej odległości od źródła światła, możemy z czasem zaobserwować wydłużanie się odległości między liśćmi na pędzie oraz zmniejszenie wielkości kuleczek liściowych. Najlepiej roślina będzie rosnąć w momencie kiedy zapewnimy jej dostęp do promieni słonecznych od 10-12 godzin na dobę.  

Nawożenie: 

Podobnie jak inne sukulenty Starzec Rowleya doskonale rośnie w dość jałowych warunkach, dlatego nie potrzebuje nawożenia. Jeśli jednak zdecydujemy się na nawożenie rośliny, stosujmy nawóz dedykowany dla sukulentów lub zwykły nawóz dla roślin zielonych jednak w zmniejszonej do połowy dawce.  

R-SEN-ROW-1

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Afryka

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.