• Obecnie brak na stanie
Portulacaria Afra Variegata
search
 • Portulacaria Afra Variegata
 • Portulacaria Afra Variegata
 • Portulacaria Afra Variegata
 • Portulacaria Afra Variegata
 • Portulacaria Afra Variegata

Portulacaria Afra Variegata - 'Elephant Bush'

48,00 zł

(48,00 zł szt.)

Brutto

Portucalaria to bardzo ciekawy i efektowny sukulent o interesującym wybarwieniu szczególnie w wersji Variegata. Jest to bardzo odporna i wytrzymała roślina, dzięki czemu doskonale będzie się nadawać dla początkujących roślinnych entuzjastów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z uprawą roślin. Jednocześnie jej krzewiasta budowa, aż prosi się o formowanie i tworzenie z niej wspaniałych konstrukcji bonsai docenianych przez doświadczonych hodowców. Jeśli szukasz łatwego, mało wymagającego sukulenta, który będzie Cię nagradzał swoim nietuzinkowym widokiem przez wiele lat, rozważ zakup tego sukulenta, a nie pożałujesz.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 • Jasne miejsce może być słoneczny parapet.
 • Temp. około 18°C-25°C
 • Podlewanie raz w tygodniu w zależności czy roślina ma dużo światła. Jeśli mniej może być nawet co 10 dni.
 • Podłoże powinno być mieszanką ziemi do roślin zielonych, piasku lub perlitu.
 • Oczyszcza powietrze.
 • Roślina jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi. NIETOKSYCZNA.

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: około 15 cm (razem z doniczką)
Średnica doniczki: 10.5 cm 

Portulacaria pochodzi z Afryki Południowej. W swoim rodzimym środowisku może dorastać nawet do 5-6 m na wysokość i są często pokarmem dla słoni, skąd też roślina wzięła swoją potoczną nazwę 'Elephant Bush' czyli Słoniowy Krzew. Swój wzrost rozpoczynają jako malutkie krzewy, aż osiągają postać drzewa. Ciekawostką jest to, że w niektórych rodzimych kulturach Portulacaria jest spożywana jako pokarm przez ludzi. 

'Elephant Bush' jest bardzo ładną i interesującą krzewinką, która posiada mięsiste zaokrąglone liście. Liście w wersji Variegata urzekają kremowo-zielonym wybarwieniem gdzie kremowa jest najczęściej zewnętrzna obwódka liścia, a jego wnętrze wybarwione jest na zielono. Liście osadzone są na mocnych i solidnych pędach, brunatno-czerwono wybarwionych, które dość łatwo dają się wyginać, dzięki czemu stanowią świetny materiał do tworzenia drzewek bonsai. 

WYMAGANIA: 

Podłoże 

Tak jak w przypadku innych sukulentów, Portulacaria Afra 'Elephant Bush' potrzebuje dobrze zdrenowanej gleby. Do jej uprawy używamy prostej mikstury, która dobrze sprawdza się w przypadku sukulentów i kaktusów. W tym celu najlepiej użyć mieszanki doniczkowej dla kaktusów w połączeniu z perlitem dla lepszego drenażu. Wystarczy wymieszać w stosunku około 2:1 kaktus mix i perlit. Niektórzy hodowcy sukulentów zalecają również użycie piaszczystej gleby. Można stworzyć poprzez zmieszanie mieszanki dla kaktusów lub ziemi doniczkowej z gruboziarnistym piaskiem (w stosunku około 2:1).

Podlewanie:  

Podlewanie w dużej mierze zależy od klimatu, w którym mieszkasz. Rośliny te są bardzo dobrze przystosowane do suchych warunków i suszy, ale dobrze się rozwijają, gdy otrzymują wystarczającą ilość wody. Naprawdę nie ma ustalonego harmonogramu lub formuły, kiedy należy podlewać sukulenty takie jak te. 

Jeśli Twoja roślina jest ustawiona w mocno naświetlonym miejscu z kiepską wilgotnością w miesiącach letnich podlewanie Elephant Bush powinno się odbywać co 7-10 dni, czasami więcej podczas fali upałów, można nieco częściej. Po ochłodzeniu ograniczamy podlewanie do około 10-14 dni. 

Jeśli Twoja roślinka mieszka w wilgotnym miejscu (np. w kuchni gdzie często się coś gotuje), nie będziesz musiał podlewać jej tak często. Jeśli trzymacie rośliny w pomieszczeniach zamkniętych, zwłaszcza jeśli nie otrzymują dużo światła, nie musicie podlewać ich tak często.

Jednym z dobrych sposobów, aby powiedzieć, czy nadszedł czas na podlewanie, jest sprawdzenie wilgotności gleby. Górne kilka centymetrów gleby musi mieć sucho, zanim będzie można ponownie je podlać. Jeśli nie jesteś pewien, ile i jak często podlewać na początku, zawsze lepiej jest podlewać małymi porcjami i zwiększać podlewanie w miarę potrzeb. Zwróć też uwagę na to, jak wygląda Twoja roślina. Jeśli ma lekko pomarszczone listki znaczy to, że potrzebuje już podlewania.  

Nasłonecznienie: 

Portulacaria Afra potrzebuje dużo jasnego światła słonecznego i może tolerować pełne słońce. Początkowo może być konieczna aklimatyzacja rośliny do pełnego słońca. Łagodne oparzenia słoneczne mogą się pojawiać w ekstremalnych warunkach cieplnych, ale poza tym, te rośliny naprawdę nadają się na słoneczny parapet. 

Południowa strona będzie działać najlepiej, ale wschodnia lub zachodnia wystawa okna również będzie odpowiednia. Może trzeba przenieść roślinę kilka razy, aż znajdziesz odpowiednie dla niej miejsce. Aby idealnie rosnąć, roślina potrzebuje co najmniej 5-6 godzin światła. Jeśli ma go za mało lub stoi w zbyt ciemnym miejscu Variegacja z pięknym kremowym wybarwieniem, może zniknąć.  

Jeśli twój obszar uprawy sukulentów nie otrzymuje odpowiedniego światła słonecznego lub masz słabe oświetlenie w domu, rozważ użycie lamp doświetlających, aby twoje rośliny mogły rosnąć prawidłowo, zwłaszcza podczas tych ciemnych zimowych miesięcy. To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne jeśli bardzo lubisz sukulenty i masz ich kilka, dzięki czemu możesz stworzyć bardzo ciekawy i egzotycznie wyglądający kącik.  

Nawożenie: 

Do poprawnego wzrostu Portucalaria, jak większość innych sukulentów, nie potrzebuje dużych dawek nawozów, a co więcej nie potrzebuje ich często. Dawka nawozu azotowego raz na miesiąc w zupełności wystarczy. Ponadto w okresie wiosennym warto podlać naszą roślinę nawozem potasowo-fosforowym, który zachęci ją do kwitnienia.  

Liście Portulacaria Afra 'Elephant Bush' są jadalne i nietoksyczne dla zwierząt domowych i ludzi. 

R-POR-AFR-1

Opis

Średnica doniczki
10 cm
Filtruj według
Bezpieczne dla zwierząt
Oczyszczające powietrze
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Afryka

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.