• Obecnie brak na stanie
Monstera Monkey Mask
search
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask
 • Monstera Monkey Mask

Monstera Adansonii - Monstera Monkey Mask

35,50 zł

(35,50 zł szt.)

Brutto

Monstera Adansonii inaczej nazywana Monsterą Monkey Mask to druga po Monsterze Deliciosa najczęściej kupowana i najchętniej hodowana roślina domowa. Swoją popularność zawdzięcza oczywiście pięknym soczyście zielonym, podziurawionym liściom. Te nieregularne dziury, niczym w szwajcarskim serze, podbiły serca polskich miłośników zieleni, stając się niekwestionowanym atrybutem tej odmiany.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w pełnym słońcu.
 •   Temp. otoczenia 20°C-25°C
 •   Podlewanie, dopiero kiedy wierzchnia warstwa przeschnie. Utrzymujemy dużą wilgotność wokoło rośliny. W okresie zimowym             
    podlewanie raz na tydzień.
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z perlitem, keramzytem lub np. włóknem kokosowym.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi. Połknięcie części rośliny może powodować wymioty oraz biegunkę.   

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: około 35 cm wraz z doniczką
Średnica doniczki: 12 cm

Adansonii podobnie jak Deliciosa wywodzi się z rodziny obrazkowatych jednak w przypadku tego gatunku Monstery mamy do czynienia z dużo mniejszymi rozmiarami liści i wielkością rośliny jako całości. Dzięki temu, że nie osiąga tak spektakularnych rozmiarów, stała się ulubienicą osób dysponujących nieco mniejszym metrażem czy też tych, którzy na rośliny po prostu nie mają aż tyle miejsca. Nadal wnosi jednak do naszych pomieszczeń orzeźwiającą zieleń i powiew odległej egzotyczności.

Odmiana Monkey Mask w warunkach domowych świetnie rośnie w towarzystwie podpór, palików i drabinek, po których może się piąć i wić w nieskończoność. Blaszka liściowa jest delikatnie pofałdowana, co przy obecności ukośnie do nerwu ułożonych dziur nadaje roślinie jeszcze większej dynamiki. Liście osiągają nawet do około 15 cm długości.

WYMAGANIA

Pod względem wymagań uprawowych nie różni się specjalnie od swojej większej siostry Monstery Deliciosa. Ze względu na łatwość w uprawie jest zdecydowanie bardzo dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z roślinami.

Preferuje jasne stanowiska z rozproszonym światłem. Bezpośrednia operacja promieni słonecznych może doprowadzić do poparzenia blaszki liściowej i pojawiania się na jej powierzchni nieestetycznych plam i odbarwień. Znosi częściowe zacienienie. Preferuje temperatury około 20-25°C. W okresie zimowym temperatura nie powinna spadać poniżej 15°C.

Przy uprawie Monstery Monkey Mask kluczowym elementem i źródłem sukcesu jej hodowli jest odpowiednio dobrane podłoże. Ziemia, w której uprawiana powinna być monstera, nie może być ciężka i zbita. Poprzez przynależność do aeroidów wymaga żyznego, dobrze przepuszczalnego podłoża. Najlepiej uprawiać monstery w popularnym bigosie lub mieszance ziemi uniwersalnej z dodatkiem perlitu i drobnego keramzytu ogrodniczego, aby zapewnić jej korzeniom dostęp do powietrza. Monstera Adansonii jest bardzo wrażliwa na przelanie. W przypadku nadmiaru wody, korzenie mogą zacząć gnić, liście zaczną żółknąć, a na ich powierzchni mogą zacząć pojawiać się czarne lub ciemnobrązowe plamy.

W okresie wegetacyjnym, czyli od wczesnej wiosny do jesieni Monstera Monkey Mask powinna być zasilana co około 2 tygodnie nawozem do roślin zielonych. W przypadku braków mineralnych liście zaczynają rosnąć bardzo małe, a międzywęźla wydłużają się, co zdecydowanie działa na niekorzyść pokroju tej Monstery. W przypadku nadmiernego wydłużenia pędów lub ich ogołocenia z liści zawsze możemy odmłodzić roślinę. Wystarczy pociąć pędy przy węzłach i po ich ukorzenieniu się dosadzić powstałe sadzonki do rośliny matecznej, dzięki czemu zyska ona bujniejszy i gęstszy wygląd.

 

:

 

R-MON-ADA-1

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Idealne na prezent
Lubiące wilgoć
Oczyszczające powietrze
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.