• Obecnie brak na stanie
Alokazja Wentii - Elephant Ear
search
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear
 • Alokazja Wentii - Elephant Ear

Alokazja Wentii - Ucho słonia

39,99 zł

(39,99 zł szt.)

Brutto

Alokazja Wentii inaczej nazywana Uchem Słonia to roślina wywodząca się z obszaru Papui-Nowej Gwinei. Swą egzotyczną nazwę zawdzięcza soczyście zielonym, bardzo dużym liściom o lekko wydłużonym sercowatym kształcie. Początkowo liście są błyszczące, by z biegiem czasu matowieć na powierzchni. Spodnia strona blaszki liściowej urzeka filetowo-purpurowym ubarwieniem. Same liście osadzone są na długich i solidnych pędach jasnozielonego koloru.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Nie może stać w pełnym słońcu.
 •   18°C-25°C
 •   Podlewamy kiedy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie. Utrzymujemy dużą wilgotność wokoło rośliny. W okresie zimowym       
    podlewamy rzadziej. Często zraszać. 
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem i włóknem kokosowym.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Spożycie może powodować biegunkę, wymioty i alergie skórne.   

Parametry rośliny:

Wysokość w doniczce: około 45 cm
Średnica doniczki: 12 cm 

Alokazja nie należy do roślin najłatwiejszych w hodowli szczególnie w naszych warunkach klimatycznych. Tym jednak, którzy wykażą odrobinę cierpliwości i systematyczności odwdzięczy się przepięknym wzrostem przez długie lata. W warunkach domowych może dorastać nawet do 50-60 cm.  

Jako roślina, która pochodzi z terenów o sporej wilgotności, Alokazja uwielbia wilgoć w powietrzu. Niezbyt częste zraszanie jej liści lub postawienie jej blisko nawilżacza powietrza to dla niej sama przyjemność. Jeśli zależy Ci na bardziej finezyjnym otoczeniu, możesz ją ustawić na kamyczkach często podlewanych wodą. Upewnij się jednak, że nie stoi bezpośrednio w wodzie, może to prowadzić do gnicia jej korzeni. 

Trzeba jednak pamiętać, że wilgoć wkoło to nie to samo co przelanie rośliny. Tutaj wypada być bardzo ostrożnym i wstrzemięźliwym z ilością wykorzystywanej wody. Podłoże powinno być lekko suche z wierzchu w momencie kiedy zabieramy się do podlewania i najlepiej jest robić to poprzez wlewanie wody do podstawki. Roślina sama wypije sobie wystarczającą ilość wody, jakiej potrzebuje. 

Podłoże, w jakim najlepiej będzie rosła alokazja, powinno być żyzne, lekko kwaśne i przepuszczalne. Najlepsza będzie próchniczna ziemia z domieszką np. gruboziarnistego piasku czy perlitu wymieszana z włóknem kokosowym lub np. chipsami kokosowymi. 

Alokazja nie lubi bezpośredniego, mocnego słońca i jak większość roślin tropikalnych doskonale czuje się w jasnym miejscu z rozproszonym światłem. Temperatura optymalna dla alokazji to 18°C-25°C dlatego należy uważać na nią szczególnie zimą, aby nie przemarzła. Należy unikać miejsc z dużymi ruchami powietrza, które mogą prowokować ją do zrzucania liści.  

Gdy widzimy, że na naszej Alokazji pojawia się żółty liść, nie ma powodów do paniki. Roślina może utrzymać określoną ilość liści przed pozbyciem się starych, dlatego kiedy widzisz, że liście żółkną, oznacza to, że roślina pozbywa się ich, aby zachować energię do życia lub do wzrostu nowych liści.

R-ALO-WENT-1

Opis

Średnica doniczki
12 cm
Filtruj według
Idealne na prezent
Kolekcjonerskie
Lubiące wilgoć
Trudniejsze

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.