Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
search
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus
 • Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus

Mammillaria Zeilmanniana - Kaktus

9,99 zł

(9,99 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Mamilaria to popularny gatunek kaktusa chętnie uprawiany w domach ze względu na urocze różowe, purpurowe rzadziej białe kwiaty. Dorastają maksymalnie do 12 cm wysokości i są bardzo łatwe w uprawie.

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce. Może stać w pełnym słońcu.
 •   Temperatura nie niższa niż 10°C
 •   Podlewanie 1 na 2 tygodnie. Należy uważać, aby nie przelać rośliny.
 •   Podłoże powinno być mieszanką ziemi uniwersalnej z gruboziarnistym paskiem lub perlitem. Drenaż.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych.   

Mammillaria Zeilmanniana, oryginalnie pochodzi z jednej lokalizacji w okolicach San Miguel de Allende w Cañada Virgen, stanie Guanajuato, w centralnym Meksyku. Obecnie gatunki Mammillaria spotkać można również w Ameryce Południowej (np. w Gwatemali, Hondurasie, Kolumbii, Wenezueli), a także na Karaibach i na południu Stanów Zjednoczonych. 

Kaktusy te mają pokrój kulisty lub walcowaty. Mogą rosnąć pojedynczo lub w grupach. Mammillaria nie posiada żeber a brodawki, z których wyrastają kolce — po kilka sztuk — tworząc okółki. Ciernie i włosy wyrastają ze szczytu brodawek i obok kwiatów dodają roślinie dekoracyjności. Kwiaty są bardzo liczne, osiągają od kilku do kilkunastu milimetrów i wyrastają na szczycie rośliny tworząc piękny wianuszek. 

Roślina potrzebuje dużo światła i ciepła dlatego idealne będą dla niej parapety z wystawą południową lub południowo-zachodnią. Zbyt mała ilość światła grozi kaktusom brakiem kwitnienia. Podłoże dla kaktusów powinno być gliniasto-piaszczyste i przepuszczalne. Można stosować gotowe mieszanki dla kaktusów, albo samo stworzyć idealne podłoże mieszając odkwaszony torfziemię próchniczną z perlitem i paskiem. Należy pamiętać, aby na dno doniczki wysypać warstwę drenażową z keramzytu

W okresie zimowym kaktusy te przechodzą w stan spoczynku i praktycznie nie wymagają podlewanie. Można je ustawić w jasnym pomieszczeniu, gdzie temperatura oscyluje w granicach 10°C. 

Umiarkowane podlewanie w lecie zapewni nam wspaniały wygląd i długowieczność naszego kaktusa. Nadmiar wody doprowadzi do gnicia korzeni i w rezultacie obumarcia rośliny dlatego starajmy się ograniczać nasze podlewaniowe żądze :)

R-MAM-ZEI-1
8 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
6 cm
Filtruj według
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Środkowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.