Rhipsalis Policarpa
search
 • Rhipsalis Policarpa
 • Rhipsalis Policarpa
 • Rhipsalis Policarpa
 • Rhipsalis Policarpa
 • Rhipsalis Policarpa
 • Rhipsalis Policarpa

Rhipsalis Policarpa

37,00 zł

(37,00 zł szt.)

Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Z innymi Rhipsalis łączy go ołówkowaty wygląd pędów jednak jako jedyny pokryty jest włoskami przypominającymi delikatne ciernie wyrastające kępami z malutkich aureoli. Pędy w kształcie ołówkowato-wałeczkowatym mają średnicę około 3mm. W optymalnych warunkach roślina wywarza kwiaty 2-3 razy do roku. 

Ilość
Dostępny w magazynie

 

Bezpieczna i szybka dostawa na terenie całej Polski w niskich cenach.

  Bezpieczna płatność internetowa.

Paynow

  Zamów telefonicznie

Zadzwoń do nas: +48 737 337 236

 •   Jasne miejsce z rozproszonym światłem. Stopniowo wprowadzać do słońca
 •   21°C-24°C optymalna temperatura otoczenia.
 •   Podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie.
 •   Podłoże powinno być mieszanką dobrego, żyznego podłoża, torfu z dodatkiem włókien kokosowych, perlitu i piasku.
 •   Oczyszcza powietrze.
 •   Nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych i ludzi. Po spożyciu może powodować biegunkę, wymioty i ślinotok. 

Rhipsalis — rodzaj sukulentów z rodziny kaktusowatych (Cactaceae) to ozdobny, epifityczny kaktus o wielorozgałęzionym pokroju i małych cylindrycznych, połączonych łodygach, które mają drobne, szczeciniaste kolce. Na początku, są one wyprostowane i cylindryczne, ale wraz ze wzrostem rośliny, po czasie zaczynają rosnąć długie i cienkie i zazwyczaj wydają się „wylewać” z pojemnika.  Błyszczące zielono-białe kwiaty, często zabarwione na różowo są rzadko widziane w uprawie domowej jednak jeśli uda się już doprowadzić do kwitnięcia Rhipsalis, zamienią się one następnie w małe białe jagody. 

Rhipsalis częściej nazywany jest kaktusem koralowym. Chociaż nazywany jest kaktusem, jest to wiecznie zielony i epifityczny sukulent. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie rośnie na drzewach głównie w rejonie Brazylii i Urugwaju.

Jak wszystkie sukulenty, wymaga szybkoschnącej gleby. Najlepiej sprawdzi się mieszanka dla kaktusów i sukulentów. Zwykła ziemia nigdy nie powinna być używana samodzielnie. W celu zapewnienia lepszego drenażu można dodać materiały takie jak perlit, pumeks lub gruboziarnisty piasek. Rhipsalis dobrze rośnie w glebie o lekko kwaśnym odczynie. Materia organiczna wymieszana z glebą rośliny, choć nieobowiązkowa, może przyczynić się do szybszego wzrostu. 

Ponieważ roślina ta pochodzi z lasów deszczowych i jest przyzwyczajona do uprawy pod drzewami, należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o miejscu umieszczenia Rhipsalis. Ma ona niewielkie wymagania świetlne. To, że Kaktusy ryżowe przystosowały się do otrzymywania światła, które jest filtrowane przez drzewa, nie oznacza jednak, że jedynym miejscem dla Twojej rośliny jest miejsce pod drzewem ;) Są one doskonałymi roślinami wewnętrznymi! Należy jednak podkreślić, że nie powinno się umieszczać Rhipsalis w pobliżu okna, które otrzymuje dość dużo bezpośredniego światła słonecznego. Może to doprowadzić do poparzenia rośliny. Jeśli roślina jest przechowywany na zewnątrz, należy go przechowywać w obszarze, który jest zacieniony przez cały dzień.

Podobnie jak inne typowe sukulenty, Rhipsalis nie wymaga nadmiernej ilości wody. W przeciwieństwie do innych sukulentów jednak nie jest tak odporny na suszę. Oznacza to, że nie będzie on tak wyrozumiały, jeśli nie będzie podlewany przez zbyt długi czas. Najlepszą metodą podlewania go jest powolne podlewanie rośliny wprost do podłoża i obserwacja podstawki. Jeśli woda pojawia się w podstawce, można już przestać podlewać i usunąć nadmiar wody z podstawki. Z kolejnym podlewaniem należy poczekać, aż podłoże zupełnie przeschnie. W miesiącach poprzedzających zimę należy zmniejszyć ilość i częstotliwość podlewania. W miesiącach zimowych należy całkowicie zrezygnować z podlewania. W tym czasie Rhipsalis przechodzi w stan uśpienia. 

Rhipsalis nie są wyjątkowo odporne na zimno i mróz. Powinny być przechowywane w temperaturze powyżej -1°C. Zawsze dobrze jest sadzić Rhipsalis w jakimś pojemniku. Dzięki temu można ją łatwo przenosić, gdy warunki nie są odpowiednie. Idealne warunki dla sukulentów to temperatura od 21°C do 24°C w ciągu dnia. W nocy dobrze czują się w temperaturze od 16°C do 21°C. 

Rhipsalis rzadko wymaga nawożenia, chociaż, jeśli okaże się, że roślina nie rośnie odpowiednio, nawóz da jej impuls, którego potrzebuje. Nawożenie powinno być wykonane tylko podczas sezonu wegetacyjnego, czyli od wiosny do lata. Zapewni to optymalny wzrost. Rozważając nawozy, należy zawsze zdecydować się na jeden dobrze zbilansowany. Nawóz do kaktusów może być stosowany, ale powinien być rozcieńczony do połowy mocy. Dobrze sprawdzi się również nawóz o powolnym uwalnianiu i niskim poziomie azotu. 

Przeciętnie dorastają do około 60 cm długości.

Image
R-RHI-POL-1
4 Przedmioty

Opis

Średnica doniczki
8.5 cm
Filtruj według
Sukulenty
Słoneczne miejsce
Łatwe w uprawie
Pochodzenie
Ameryka Południowa

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.